9 gru 2009

Będą śledzić media na zlecenie Pani Prezydent! :)

Z przymrużeniem oka o nowym przetargu na "Codzienny monitoring mediów: prasy, radia i telewizji".

Tytuł nawiązuje do sierpniowego tekstu na portalu tvn24.pl: Śledzą media na zlecenie prezydenta, czyli "sensacyjnej" informacji, opisującej jak Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego rozstrzygnęła przetarg na monitoring mediów.

Było zabawnie, kiedy do dyskusji włączył się marszałek Stefan Niesiołowski...
"To absolutne marnowanie pieniędzy" - mówi ostro wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski o przetargu na monitorowanie informacji na temat Lecha Kaczyńskiego.

(…) Zdaniem wicemarszałka Sejmu, zamawianie takiej usługi w czasach kryzysu świadczy o jednym: "Kancelaria Prezydenta ma za dużo pieniędzy. Jest to ich absolutne marnowanie. Poza tym budżet kancelarii nie jest tajny i jest pod kontrola parlamentu. Musi powstać sprawozdanie z tego przetargu. Suma wydana na ten monitoring zostanie ujawniona" - dodaje Stefan Niesiołowski.
Źródło: Link do strony.

Później informacja straciła na sensacyjności, kiedy okazało się, że podobny monitoring zamawiają zarówno ministerstwa, jak i dla przykładu Ratusz.

Ta historia przypomniała mi się dzisiaj, ponieważ Ratusz właśnie organizuje przetarg na "Codzienny monitoring mediów: prasy, radia i telewizji" od 1 stycznia 2010 r. do 30 listopada 2010 r.

W tym miejscu można przeczytać SIWZ do przetargu (pdf). Oby tylko Stefan Niesiołowski się nie zdenerwował.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Bez cenzury:
- Artur Piłka dyr. Biura Sportu( narkotyki - aresztowany)
- Tomasz Lipiec szef OSiR (korupcja - aresztowany)
- Andrzej K. prawnik u Lecha Kaczynskiego ( afera gruntowa- skazany)
- Bolesław Bury - Dyrektor Biura Rady (korupcja -aresztowany)
- Pan R. Dyrekor Biura Informacji Turystycznej (korupcja - aresztowany)
- ostatni wyrok w sprawie Zarządu Wawra
- Paweł Bujalski wiceburmistrz Śródmoieścia dawne PC (korupcja -aresztowany)
- częste spotkania Lecha Kaczynskiego i Andrzeja Urbańskiego z Maciejem Zalewskim b. zastępca Kaczyńskiego w BBN(skazany na 3 lata za nielegalne finansowanie PC na początku lat 90-tych)

Anonimowy pisze...

E anonimowy "bez cenzury" blogi ci się pomyliły? Nie wiem, co chcesz przez to powiedzieć?, że co? że dorsza za 8,50 zjedli? Problem polega na tym, ze to blog o sprawowaniu władzy w Warszawie przez, HGW, jeśli dokładnie poczytasz to dojdziesz do wniosku, że kombinacje niezłe odchodzą w "świetle prawa" Ktoś wcześniej napisał, że " co z tego, że iluminacja za takie pieniądze, ale jak pięknie, że stolicy się nie wstydzi" a Ja sobie przeszedłem dzisiaj ulicami, i widziałem ulice - szare, brudne, z krzywymi chodnikami, zaparkowanymi na nich samochodami (nieprawidłowo), że przejść nie można, znudzoną Straż Miejską, patrole policji zapatrzone, gdzieś w dal, żeby tylko nie dostrzec bałaganu w wokół. Innymi oczami patrzymy na nasze miasto Tylko, kto ma słabszy wzrok? Czego Ty kolego nie widzisz, co Ja widzę? No i oczywiście te wspaniałe ustawione wywiady z HGW, Słyszę tylko, " Ja, zrobiłam, Ja zrobię, będzie to, będzie tamto. Fajnie? Fajnie! Pojedz, drogi kolego Warszawiaku, na bazar Banacha, popytaj kupców z KDT, zapytaj ludzi w tramwaju, czy aby na pewno ta komunikacja jest taka wspaniała? Spróbuj załatwić coś w Urzędzie miejskim po godzinie 16. (a kiedyś można było). Przedstawiasz poprzedniego Prezydenta jako człowieka skorumpowanego kombinatora I zapewne jesteś głęboko przekonany, że jesteś uczciwy w swojej ocenie? Ja myślę, że Ty jesteś chory z nienawiści. Ktoś Ci wmówił, ze tak trzeba, tak jest cool. Wrzuciłem tu parę rzeczy do jednego wora, ale tak patrzę na moje miasto. Panowie o których piszesz prawdopodobnie słusznie zostali osądzeni i skazani za to co zrobili. I co chciałeś przez to powiedzieć, jeszce raz pytam? Fakt zauważyłem pewną bardzo prymitywną prawidłowość. Gdy stawia się jakiekolwiek zarzuty obecnie rządzącej ekipie, natychmiast pojawia się ktoś taki jak ty i mówi „ a Kaczyński….” Rozumiesz o czym piszę? Innymi słowy „ a u was murzynów biją”
I na koniec, naucz się kolego dyskutować, przedstaw swoje argumenty, bo inaczej wpisujesz się świetnie w Paltformowe bojówki na Onecie, a to poważny blog, i przy okazji szacunek dla PREM. – a za rzetelność i dociekliwość.
Pozdrawiam „Typek z Nowolipek”

Anonimowy pisze...

Zostaw- kolo ze wsi jest. Najpierw było UW- czym ktoś z większej wiochy tym bardziej był jej zwolennikiem. Teraz mamy PO...

Anonimowy pisze...

a ja chciałem sie dowiedzieć skąd sie wzieły pięniądze na usuwanie krzyży upamiętniających ofiary wypadków w Warszawie ? Czy mogłbyś sie dowiedziec drogi blogerze?

pozdrawiam

lideksynubeka pisze...

Anonimowemu bez cenzury
dot.pkt 1/
Senator PO Piesiewicz wciągajacy kokainę nosem i figlujacy w sukience.

pretm pisze...

Czy mogłbyś sie dowiedziec drogi blogerze?

Jest interpelacja radnych w tej sprawie. Ogólnie wiadomo, że płaci miasto, bo usuwał Zakład Oczyszczania Miasta.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.