24 lis 2009

Znikające "nie publikujemy", czyli rejestr zacierania śladów.

Tydzień temu zamieszczając zestawienie podróży zagranicznych miejskich urzędników opisałem jak Biuro Rady Warszawy nie publikuje odpowiedzi na interpelację radnego Adama Kwiatkowskiego (PiS).

W oficjalnym rejestrze interpelacji i zapytań radnych prowadzonym przez Biuro Rardy nie odnotowano faktu wpłynięcia odpowiedzi z 22 września, która zawierała w/w zestawienie. Dodatkowo w jednej z kolumn dopisano "nie publikujemy", co wskazuje na działanie niezgodne ze statutem miasta, według którego odpowiedź na interpelację powinna być niezwłocznie udostępniana w Biuletynie Informacji Publicznej.

Minęło kilka dni i po następnej aktualizacji rejestru uwaga "nie publikujemy" została usunięta. Poniżej porównanie pomiędzy kolejnymi wersjami rejestru z ostatniego tygodnia...


Wersja rejestru z 17 listopada (interpelacja zaznaczona na szaro):


Wersja rejestru z 20 listopada opublikowana wczoraj (interpelacja zaznaczona na szaro):Usunięto zapisy w kolumnie H. Co było a nie jest, nie pisze się w rejestr.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Za późno w Ratuszu przeczytali blog "HGW- watch" Wydaje mi się, że ten blog jest podstawowym źródłem informacji dla urzędników Ratusza. Być może, że coś, co tu się nie pojawi, dla władz miasta nie istnieje :)

pretm pisze...

Nie jest podstawowym, dla nich najważniejszy jest mainstream.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.