5 lis 2009

LXVI sesja Rady Warszawy - SPEC argument.

Z sesji rady miasta:

16:55 Propaganda w sprawie SPECU ma nowy argument: prywatyzacja zapewni warszawiakom bezpieczeństwo energetyczne, a to bardzo ważne w perspektywie Euro 2012. Tak stwierdził sekretarz miasta.

W domyśle - Nie chcesz prywatyzacji SPECu - nie chcesz bezpieczeństwa.

17:00 Andrzej Golimont (SLD) w sprawie SIWZu na analizę w sprawie SPECu: W efekcie Ratusz spowodował, że nie ma w tej kadencji mowy o prywatyzacji SPECu. Teza przed przygotowaniem dokumentu: "SPEC ma być sprywatyzowany w trybie negocjacji" - dlatego analiza nie będzie wiarygodna i obiektywna.

17:07 Wiceprezydenta Jarosława Kochaniaka odpowiedzialnego za ten projekt prywatyzacji nie ma na sesji. Ach ta odwaga wśród zastępców Pani Prezydent.

17:16 Andrzej Golimont (SLD): Wycofać fragment SIWZu i przedłużyć o tydzień czas na składanie ofert.

17:30 Bartosz Dominiak (SdPL): W sierpniu Warszawski Związek Ciepłowników wysyłał do radnych pismo z wezwaniem o uchylenie uchwały lipcowej na podstawie której ma być prowadzone postępowanie. Pismo nie zostało przekazane radnym, ale zostało wysłane z Rady Warszawy do Pani Prezydent. Odpowiedź po miesiącu od wiceprezydenta Wojciechowicza. Dopiero po dwóch miesiącach od wezwania przewodnicząca Ewa Malinowska Grupińska kieruje dokumentację do dwóch komisji. Ponieważ w ciągu 30 dni Rada nie udzieliła odpowiedzi, to nie uchylono tej uchwały. Radni nie mieli informacji o wezwaniu do uchylenia uchwały.

Bartosz Dominiak (SdPL): "Sami Państwo oceńcie, jaką tajemnicę robi się z prywatyzacji SPECu w Warszawie".

17:35 Maciej Maciejowski (PiS): Intencja radnych podejmujących uchwałę była inna, niż zamówienie Ratusza. Cytaty z programu wyborczego HGW. To co robi Pani Prezydent jest sprzeczne z jej programem wyborczym.

17:49 Przedstawicielka NSZZ Solidarność ze SPECu: Nikt nie rozmawia z pracownikami na temat pakietu socjalnego. Teraz miasto ma wpływ na działalność spółki, spółka się rozwija i inwestuje. Branża ciepłownicza - firmy państwowe, dlaczego innym się opłaca a Warszawie ma się nie opłacać?

17:52 Jarosław Maćkowiak, sekretarz miasta: Zamówienie oddzielnie analizy i doradztwa prywatyzacyjnego byłoby droższe. Odnośnie bezpieczeństwa energetycznego: "W PRLu wszystko mieliśmy państwowe, a nie czuliśmy się bezpiecznie".

I tym argumentem prywatyzacyjnym zakończona została debata w punkcie "Informacja Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie procedury przeprowadzenia zamówienia publicznego m.st. Warszawy na realizację ekspertyz dotyczących prywatyzacji SPEC".

17:58 Teraz "Informacja Prezydenta m.st. Warszawy na temat koordynacji budowy Trasy Mostu Północnego oraz budowy kolektora dla przesyłu ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do Oczyszczalni Ścieków "Czajka", możliwych opóźnień realizacji tych inwestycji oraz możliwych kar finansowych związanych z nieterminowym zakończeniem inwestycji "Czajka".

17:59 Wiesław Witek, Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym: Były uzgodnienia przez dziesięć miesięcy. Wykonawca ma skoordynować prace z MPWiKa. Nie ma żadnych strat czasowych w budowie Trasy Mostu Północnego. Pan Dyrektor chwali się budową spalarni.

18:30 Wiesław Witek, Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym: Teren KS Hutnik - po wybudowaniu kolektora budynki zostaną odtworzone.

18:35 Dariusz Figura (PiS): Kluczowe są opóźnienia w realizacji. Czy uda się skoordynować prace tak, aby nie opóźnić żadnej z inwestycji? Dlaczego nie było inżyniera kontraktu? Jak wygląda sprawa przesunięcia terminu realizacji całej inwestycji Czajka i jakie są zagrożenia karami?

18:49 Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent: Inżyniera kontraktu nie było ze względu na zaskarżanie rozstrzygnięć przetargowych przez firmy. Opóźnienia zawsze są możliwe, dużo zależy od przetargu i koordynacji prac.

19:10 Ewentualne kary, które zostały zawieszone do roku 2010: ponad 1 miliard 400 milionów złotych.

Koniec debaty. Dwie najważniejsze inwestycje w mieście, dyskusja przy prawie opustoszałej sali, prowadzona w godzinach przedwieczornych. Rada Warszawy made by Platforma Obywatelska.


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Takie SPECciacho do pożarcia a opozycja nie daje biedakom nawet polizać - to straszne :))

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.