19 lis 2009

Prywatyzacja w budżecie 2010, czyli jak Ratusz nie realizuje własnej strategii sprzed roku.

Ponad rok temu Ratusz przygotował strategię prywatyzacji jednoosobowych spółek miejskich na lata 2009-2010 i w ciągu tych dwóch lat przewidział sprzedaż udziałów w dziewięciu spółkach. Jednak po trzech kwartałach tego roku przychody z prywatyzacji wniosły 0 zł, a w budżecie na przyszły rok zaplanowano sprzedaż udziałów tylko w dwóch spółkach.

Zamiast sprzedawać spółki, co do których nie ma kontrowersji, Ratusz woli brnąć w sprzedaż SPECu. Najpierw kilka informacji o strategii i co Ratusz zaplanował sprzedać...


Strategia prywatyzacyjna jednoosobowych spółek miejskich w Warszawie na lata 2009 - 2010 została upubliczniona w lutym tego roku, przez radnego Bartosza Dominiaka. Dokument dostępny jest na stronie Pana Radnego.

Poniżaj tabelka ze strategii zawierająca informację o planach prywatyzacyjnych w 2009 i 2010:W budżecie na rok 2009 zapisano planowane wpływy ze sprzedaży udziałów w następujących spółkach: Gminna Gospodarka Komunalna Ochota sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o., oraz uzyskanie przychodów ze sprzedaży przedsiębiorstwa pn. Miejski Kombinat Budowlany "Zachód". W sumie za prawie 20 milionów złotych.

Jednak według ostatniej informacji o wykonaniu budżetu po trzech kwartałach tego roku, z prywatyzacji nie wpłynęła do kasy miasta nawet złotówka:W budżecie na rok 2010 zapisano wpływy ze sprzedaży udziałów w spółkach: Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. (ponownie) oraz Stołeczne Przedsiębiorstwo Usług Plastycznych i Wystaw Artystycznych "WAREXPO" Sp. z o.o. W sumie za 12.5 miliona złotych.

Z wcześniej zapowiadanych planów pozostało niewiele. To chyba jedna ze strategii Ratusza, która wyjątkowo szybko się zdezaktualizowała.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.