26 lis 2009

Ponad 4.7 miliona złotych w minutę.

Z sesji rady miasta.

4 miliony 700 tysięcy złotych na czteroletnią umowę na dekoracje świąteczne (np. aluminiowa podświetlana rzeźba w kształcie tafli lodu z systemem zdalnego sterowania zarządzania, dekoracje w kształcie fontann z efektami świetlnymi i systemem zdalnego sterowania i zarządzania GPRS) radni przegłosowali w ciągu minuty.

Bez żadnych pytań, bez dyskusji.

5 grudnia na koncercie organizowanym z Polsatem Hanna Gronkiewicz Waltz będzie ogrzewać się w blasku światełek za 2 miliony złotych. Więcej informacji.

6 komentarzy:

Stefan pisze...

Kraków ma anioły to Warszawa musi być lepsza :) A tak na poważnie to się nóż w kieszeni otwiera... na pewno priorytetowy wydatek i dość perspektywicznie pomyślany - wystarczy na wybori i parę lat później.

Wojciech Kozlowski pisze...

I to ma byc duzo, jesli na prezerwatywy Bufetowa wydaje 80 000 ?

Prosze zobaczyc Bufetowa jako burdel mama: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20091126&typ=po&id=po51.txt

Anonimowy pisze...

nie tylko chlebem człowiek zyje..

podaj źródło tych wyliczeń, bo coś mi ta informacja smierdzi tanim populizmem.
aaa i podaj jeszcze porównanie do wydatków za Kaczora

Anonimowy pisze...

a jak Kaczynski dogadywał sie na Radzie Warszawy z przewałami od Piskorskiego w sprawie klepniecia budzetu to było ok?

pretm pisze...

"podaj źródło tych wyliczeń, bo coś mi ta informacja smierdzi tanim populizmem."

4.7 miliona złotych - uchwała Rady Warszawy, druk numer 2323, Link

Dekoracje w tym roku, zamówienia:

Zlecający Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta - Dostawa oraz montaż oświetlenia świątecznego dla ulic Miasta Stołecznego Warszawy- rejon Aleje Ujazdowskie - 1 961 313,32 zł

Zlecający ZDM - Montaż i konserwacja dekoracji świątecznej w okresie od 15.11.2009 r. do 15.02.2010 r. dla obrębu Krakowskie Przedmieście, Placu Zamkowego i Starego Miasta - 354 000,00 zł

Zlecający ZTP - „Iluminacji (dekoracja) świąteczna Rynku Nowego Miasta, ulic Freta i Długiej w Warszawie – dostawa i serwis” - 500 688,00 zł

Czyli w sumie nie 2 miliony złotych, ale ponad 2.8 miliona złotych na światełka. Dzięki za motywację do sprawdzenia raz jeszcze.

pretm pisze...

"a jak Kaczynski dogadywał sie na Radzie Warszawy z przewałami od Piskorskiego w sprawie klepniecia budzetu to było ok?"

Lech Kaczyński nie jest Prezydentem Warszawy od czterech lat. Czas już to zrozumieć.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.