1 lis 2009

LXVI sesja Rady Warszawy - mini zapowiedź.

W czwartek kolejna sesja Rady Warszawy. Ciekawie zapowiadają się dwa punkty z proponowanego porządku obrad, związane z przedstawieniem informacji prezydenta na wniosek radnych.

Pierwsza informacja to: "Informacja Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie procedury przeprowadzenia zamówienia publicznego m.st. Warszawy na realizację ekspertyz dotyczących prywatyzacji SPEC".

W skrócie: radni SLD wskazują na takie sformułowania w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na wykonanie analizy przedprywatyzacyjnej SPEC S.A., które mają sugerować wykonawcy jaki powinien być wynik analizy i wybór trybu prywatyzacji, jeżeli wykonawca w drugim etapie (uzależnionym od decyzji Rady Warszawy) chce zostać doradcą prywatyzacyjnym i obsługiwać proces sprzedaży spółki. Pierwszy etap to 3 miliony wynagrodzenia, drugi etap to 7 milionów złotych wynagrodzenia.

Więcej w tym temacie:

Puls Biznesu: Sprawa prywatyzacji SPEC po raz kolejny na Radzie Warszawy.

Życie Warszawy: Lewica podważa przetarg na doradcę do SPEC.

Druga informacja to: "Informacja Prezydenta m.st. Warszawy na temat koordynacji budowy Trasy Mostu Północnego oraz budowy kolektora dla przesyłu ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do Oczyszczalni Ścieków "Czajka", możliwych opóźnień realizacji tych inwestycji oraz możliwych kar finansowych związanych z nieterminowym zakończeniem inwestycji "Czajka"."

Tu chyba wszystko jasne, o co pytają radni. Więcej w tym temacie:

Echo Białołęckie: Przez Wisłę most, a gdzie rura?

Gazeta Stołeczna: Trasa Mostu Północnego nie powstanie przez jedną rurę?

Gazeta Stołeczna: Wielka rura kontra most, czyli ratuszowi coś nie wyszło.

Proponowany porządek sesji to tylko 52 punkty, więc przeciągnięcie dyskusji do godzin wieczornych, kiedy przedstawicielom mediów znudzą się obrady - będzie wymagało niemałych umiejętności :)

Proponowany porządek obrad LXVI sesji Rady m.st. Warszawy.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Witam, znalazlem ciekawy tekst:

http://www.infochoty.waw.pl/554/2.html

Nie dotyczy on ww. artykułu, ale mówi co nieco
o sposobach zarządzania stolicą. Można by co nieco zweryfikować te dane.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.