29 paź 2009

Tzw. zamrożenie = 144 rekrutacji z wybranymi kandydatami.

Ostatnie podsumowanie miesięczne związane z ogłoszonym w lipcu zamrożeniem rekrutacji. Zamrożeniem, którego faktycznie nie było.

Poniżej zamieszczam listę rekrutacji na stanowiska urzędnicze, które zostały rozpoczęte pomiędzy 6 lipca a 31 lipca. 181 rekrutacji, 170 rekrutacji zakończonych, w 144 wybrano kandydatów do zatrudnienia.

Lista przygotowana na podstawie danych z Biuletynu Informacji Publicznej:


Tomasz Andryszczyk, rzecznik Hanny Gronkiewicz Waltz na początku sierpnia zapewniał, że "w wyniku lipcowej rekrutacji zatrudnienie zwiększy się o nie więcej niż kilkadziesiąt osób."
(...) 30 czerwca w stołecznym ratuszu i urzędach dzielnic pracowało 7119 osób. A tylko w lipcu w BIP pojawiło się ponad 200 nowych ogłoszeń o pracy. – To dziwne, że w czerwcu pani prezydent i jej urzędnicy zapewniali, że urząd świetnie funkcjonuje, a nagle w lipcu brakuje w nim aż tylu pracowników – mówi radny Grodzki.

Ratusz ocenia jednak, że nowych urzędników nie będzie aż tak dużo. – Trzeba pamiętać, że nie wszystkie z tych konkursów będą rozstrzygnięte – przypomina Tomasz Andryszczyk. – Oceniamy, że w wyniku lipcowej rekrutacji zatrudnienie zwiększy się o nie więcej niż kilkadziesiąt osób.
Źródło: Robert Biskupski, Etaty dopiero się mrożą, Życie Warszawy, link do strony.

Pan Rzecznik twierdził również, iż intencją Pani Prezydent było nie ogłaszanie konkursów po pierwszym sierpnia. 3 sierpnia, Życie Warszawy:
1 sierpnia powinny więc zniknąć ze strony ratusza ogłoszenia o pracy. Tymczasem rekrutacja trwa w najlepsze. Warszawskie urzędy poszukują aż 77 pracowników. Jak to możliwe?

Pani prezydent chodziło o to, by po 1 sierpnia nie rozpisywać nowych konkursów – tłumaczy rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk. – Te, które zostały ogłoszone w lipcu, muszą jednak zostać rozstrzygnięte.
Źródło: Robert Biskupski, Etaty dopiero się mrożą, Życie Warszawy, link do strony.

Od tego czasu ogłaszanie nowych rekrutacji nie zostało zatrzymane. Według danych dostępnych w Biuletynie Informacji Publicznej od 1 września do 29 października Ratusz poszukiwał kandydatów na ponad 20 stanowisk urzędniczych i kilkanaście stanowisk kierowniczych.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

no, cóż, widzę tu nazwiska radnych i posłów - przypadek?

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.