31 paź 2009

Trzeci rok prezydentury - wstęp.


Listopad to tradycyjnie czas podsumowań kolejnego roku prezydentury Hanny Gronkiewicz Waltz.

Tak jak co roku zgodnie z ideą archiwum dedykowanemu Pani Prezydent, w kolejnych notkach zebrane zostaną odnośniki do podsumowań Ratusza, odnośniki do artykułów i relacji w mediach, oraz opinie opozycji.

Poprzednio:

Podsumowania pierwszego roku prezydentury.

Podsumowania drugiego roku prezydentury.

Być może to dobry czas, aby nie tylko oceniać rok 2009, ale powrócić do kampanii wyborczej 2006 i sprawdzić, co jeszcze pozostało do zrobienia w tej kadencji, jeżeli Pani Prezydent ma zrealizować swoje obietnice. Materiałów (pomimo starań Ratusza) nie brakuje.

"Program Samorządowy Platformy Obywatelskiej dla Warszawy na lata 2006-2010":


Mapa z najważniejszymi inwestycjami takimi jak:
 • Basen olimpijski, centrum sportu x 2, centrum finansowe, centrum kongresowo-widowiskowe, dojazd koleją na lotnisko Okęcie, ośrodek sportowy na terenie Skry, odbudowa Pałacu Saskiego, odbudowa Pałacu Karasia, zabudowa Placu Defilad, rewitalizacja Placu Trzech Krzyży, przykrycie Trasy Łazienkowskiej (mieszkania i rekreacja), Port Praski jako centrum Starej Pragi, Szpital Południowy.
 • 16 parkingów podziemnych w centrum miasta.
 • 5 nowych mostów (trzy jako inwestycje pierwszej kadencji): Most Północny, Most Krasińskiego, Most Karowa. Później Most na Zaporze, Most Południowy.
 • 15 XIX-wiecznych fortów warszawskich, które miały uzyskać funkcje turystyczne i kulturalne.
 • 7 linii Szybkiej Kolei Miejskiej.
 • Przedłużenie pierwszej linii metra na Tarchomin.
Porozumienie programowe PO-Lewica.

Jeżeli powyższe materiały nie są wystarczającą inspiracją to warto spojrzeć na obietnice z kwietnia 2007 związane z przygotowaniem Warszawy do Euro 2012:
 • Budowa II linii Metra (zachód-wschód, odcinek centralny) do 2012r.
 • Szybka Kolej Miejska (zachód-wschód) - 8 nowych linii.
 • Modernizacja trasy tramwajowej wzdłuż Aleji Jerozolimskich.
 • Uruchomienie linii kolejowej łączącej Lotnisko Okęcie z centrum miasta do 2008 r.
 • Połączenie drogowe miedzy Lotniskiem Okęcie a południową obwodnicą Warszawy do 2008r.
 • Budowa południowej obwodnicy drogowej miasta do 2012r.
 • Budowa przepraw mostowych.
 • System obwodnicowy – ochrona zurbanizowanego centrum przed ruchem (Obwodnica Ekspresowa, Obwodnica Miejska, Obwodnica Śródmiejska).

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

ktos sie powinien natychmiast podać do dymisji - albo Hanka, albo powinna wykopać swoich wieceprezyedentów - zwłaszcza tego, kórym moim zdaniem najmnije zrobił - czyli p. Kochaniaka!!! Wyborca PO.

Anonimowy pisze...

Wiceprezydenci jacy są, każdy widzi.Tyle,że HGW niczego od nich(ani niższych szczebli) nie wymaga i chroni i broni jak niepodległości nawet jak mają najbardziej nawet kompromitujące wpadki!!!I tu jest problem - ona nigdy nie wyciągnęła konsekwencji wobec żadnego(!!!-po trzech latach) wiceprezydenta czy dyrektora biura.No to oni się czują bezpieczni i bezkarni oraz mogą mieć warszawiaków w ....;-)

pretm pisze...

I tu jest problem - ona nigdy nie wyciągnęła konsekwencji wobec żadnego(!!!-po trzech latach) wiceprezydenta czy dyrektora biura

A) Zgodnie ze stwierdzeniem z ostatniej konferencji HGW: "Udowodniliśmy, że jesteśmy konsekwentni, zdeterminowani, cierpliwi, wytrwali i profesjonalni." nie ma takiej możliwości w mniemaniu Pani Prezydent, że któryś z wiceprezydentów lub dyrektorów się nie sprawdza.

B) Gdyby nawet taka myśl nawiedziła HGW to nie można nikogo ważnego zwolnić, bo ktoś mógłby to odebrać jako oznakę słabości i przyznanie się do błędu.

A przecież Pani Prezydent ma zawsze rację.

pretm pisze...

czyli p. Kochaniaka!!!

Szpital Południowy? Leży. PPP? Leży. I co z tego? Niezatapialny.

Anonimowy pisze...

A pokaż tę listę popisowych łgarstw jakiemuś wykształciulowi i spytaj co on na to. Wzruszy ramionami, bo on nie po to głosował na kolegów Mira i Zbynia, żeby w mieście było lepiej, tylko 'żeby nie było już tego wstydu!'. No to nie ma wstydu, wykształciul jest dumny ze swojego wyboru, następnym razem zagłosuje tak samo. Chyba, że na Czerskiej i w Augustówce zdecydują inaczej.

Anonimowy pisze...

a czy ktoś o tym pamięta? ludzie chcieli usłyszeć i tylko usłyszeć...kolejnym razem znowu coś będą chcieli usłyszeć i nikt nie będzie wymagał realizacji.

pretm pisze...

Wzruszy ramionami

Na to już nikt nie ma wpływu.

Anonimowy pisze...

Ludzie aż takimi idiotami nie są;-)))

rdk pisze...

Wodolot! Gdzie jest wodolot?!

pretm pisze...

Wodolot! Gdzie jest wodolot?!

Kryzys zjadł wodolot. Ewentualnie to wina poprzednich władz miasta.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.