8 paź 2009

Sesja LXIII.

Z transmisji sesji Rady Warszawy.

14:25 Radni zaakceptowali wniosek klubu PiS o wprowadzenie punktu z informacją prezydenta w sprawie zagospodarowania okolic Stadionu Narodowego. W odniesieniu do informacji prezentowanych przez Ministerstwo Sportu.

Punkt jest umieszczony jako ostatni w porządku.

16:45 Głosowanie w sprawie powołania Rady Muzeum przy Muzeum Historycznym m.st. Warszawy.

Ostatnim razem przerwano głosowanie tej uchwały, kiedy Andrzej Golimont (radny SLD) zaproponował dołączenie do rady Jana Ołdakowskiego, szefa Muzeum Powstania Warszawskiego.

Radna Platformy Ligia Krajewska powiedziała, że dyrektor Ołdakowski jest zajęta osobą i radni (w domyśle radni PO) nie chcą mu dodawać więcej obowiązków. Klasyka obłudy. No i zagłosowali przeciw.I tak zamiast dyrektora Jana Ołdakowskiego w radzie przy Muzeum Historycznym będzie wielce zasłużony dla muzealnictwa Jarosław Jóźwiak, "ważny" urzędnik z gabinetu HGW.

18:15 I to byłoby na tyle. Najważniejsze informacje prezydenta dopiero na następnej sesji. Znowu brak kworum.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Czyli zajmą się gdzieś tak circa abałt po 2 w nocy...

pretm pisze...

Poczekamy, zobaczymy :) Dla mnie może być i o 3 nad ranem.

Anonimowy pisze...

Jrosław Jóźwiak lat 26, protegowany posłanki Joanny Fabisiak. Studia ukończył w 2008 jak był już dyrektorem gabinetu HGW. I tu jest ciekawostka jak on łączył pracę ze studiami dziennymi. Zarobki brutto za 2007 rok -159.606,91 zł a za 2008 rok - 218.101,69. Tak PO wynagradza z naszych podatków swoich janczarów. Nie ważny jest brak wykształcenia i praktyki. Bierny, mierny ale wierny.

pretm pisze...

Jak studia skończył w 2008, skoro pod koniec 2007 (listopad/grudzień) wygrał konkurs na stanowisko urzędnicze, w którym wymaganiem koniecznym było posiadanie "wykształcenie wyższe o kierunku: prawo"?

Anonimowy pisze...

On ważniejszy jest w mieście od samej HGW - ona podpisuje co on jej podłoży;-)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.