11 paź 2009

Przymiarki czas rozpocząć.

Przymiarki do wyborów samorządowych 2010 czas rozpocząć.

Warszawskie SLD na swoich stronach internetowych prezentuje uchwałę "w sprawie przeprowadzenia konsultacji dotyczących kandydata SLD w wyborach na Prezydenta m. st. Warszawy" (link).

Nie żebym bardzo wierzył, że w SLD lokalni działacze będą mieli dużo do powiedzenia w tej sprawie, ale do 31 października partia będzie prowadzić "konsultacje w kołach partyjnych oraz z partnerami społecznymi SLD i – w miarę możliwości – mieszkańcami". Według stanowiska warszawskiej rady SLD proces wyboru kandydata powinien zostać zakończony do końca roku.

Kto w ostatnim czasie był wymieniany przez media jako kandydat na kandydata SLD, aby powalczyć z Hanną Gronkiewicz Waltz?

Wojciech Olejniczak, Katarzyna Piekarska (mój typ jeszcze z maja 2008), Ryszard Kalisz, a nawet Dariusz Rosati.

PS Dla zainteresowanych sprawami lewicy w Radzie Warszawy polecam Rajcowanie na lewicy ze strony Zielona Warszawa (Blog koła warszawskiego Zielonych 2004).

PS2 Poniżej zapis oświadczenia radnego Bartosza Dominiaka (SDPL), który na ostatniej sesji Rady Warszawy odszedł z koalicji:


Decyzja w odpowiednim momencie, jeżeli chciałby być kandydatem SDPL w wyborach na prezydenta miasta.

2 komentarze:

Beniex pisze...

Ojej, dziękuję za uznanie mego skromnego bloga za źródło wiedzy o lewej stronie sceny politycznej w mieście, czuję się zaszczycony:)

pretm pisze...

Przeczytałem notkę, zaciekawiło, podlinkowałem.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.