5 paź 2009

O "ponosi się odpowiedzialność polityczną nawet za urzędników."

Hanna Gronkiewicz Waltz o odpowiedzialności (byłego) ministra Drzewieckiego za działania jego urzędników:
(...) Palikotowi wtóruje prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, która w TVN24 stwierdziła, że minister Drzewiecki powinien podać się do dymisji. - Niezależnie od tego, jaki miał wpływ - która wersja jest prawdziwa - na ile on miał wpływ, na ile zawinili urzędnicy, to niestety taka jest rola osób publicznych, że ponosi się odpowiedzialność polityczną nawet za urzędników.

Z punktu widzenia czystości sytuacji on już zdaje sobie sprawę, że powinien podać się do dymisji, dla dobra premiera, Platformy i dla obywateli.
Źródło: Link do strony.

Tygodnik Przekrój, lipiec 2008, Hanna Gronkiewicz Waltz w sprawie tzw. ustawianych konkursów w Ratuszu i swojej odpowiedzialności:
(...) Wielkie kontrowersje budzi też polityka kadrowa, a dokładnie konkursy na stanowiska kierownicze w ratuszu. Zarzut: były tak ustawione (chodzi o wymagania stawiane kandydatom), by wygrać mogli wyłącznie kandydaci popierani przez panią prezydent.

(...) Gronkiewicz-Waltz zawsze odpowiadała, że wszystko dzieje się zgodnie z prawem. Poza tym to przecież nie ona zajmowała się organizowaniem tych konkursów. Sprawę bada w tej chwili Najwyższa Izba Kontroli.
Źródło: Igor Ryciak, Problemów od metra, "Przekrój" 31/2008, link do strony.

Źli urzędnicy w ministerstwie sportu - odpowiedzialny Drzewiecki. Hanna Gronkiewicz odpowiedzialna za działania urzędników manipulujących przy konkursach? Absolutnie nie, przecież to nie ona zajmowała się ich organizowaniem.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ciekawe ile już jest nagrań CBA różnych Miro, Grześków z ratusza.
I jak z ich dzialań się bedzie HGW tlumaczyć;-)?

Stefan pisze...

nawet logiczne, klasyczne "o ile sondaże nie postanowią inaczej"

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.