22 paź 2009

Koty na sesji, a tematy kontrowersyjne dyskutujemy w nocy.

10 godzina sesji i "Projekt stanowiska Rady m.st. Warszawy w sprawie kotów wolno żyjących na terenie m.st. Warszawy."

Radna Agnieszka Kuncewicz: O tym, czy myszy krępują się rozmnażać przy kotach, o życiu poczętym kotów (?) i jakim ptakom mogą dzikie koty zagrażać.

Nie mówiąc już o radnych, którzy projekt stanowiska przywitali miauczeniem. Głupawka.

Takie są efekty sesji przeciąganych do późnych godzin, aby tylko "zaoszczędzić"* i przy okazji omawiać punkty wrażliwe wieczorem, jak przedstawicielom mediów już się znudzi.

* Życie Warszawy:
A dlaczego wszystko musi się odbyć jednego dnia? – Bo zwołanie sesji w sprawie Wawra w innym dniu kosztuje. To nieekonomiczne – wyjaśnia szefowa Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska.
Ośmieszanie Rady jest za to bardzo ekonomiczne.

22:25 I tak z ponad 8 godzinnym opóźnieniem przeszliśmy do sprawy basenu w Wawrze:

Informator Wawra: CBA popływa w basenie?

TVN Warszawa: Wawer: chcą odwołać burmistrza za basen.

TVN Warszawa: Basen w Wawrze - "tylko z drobnymi błędami".

Życie Warszawy: Basen tonie w deszczówce.

Świetna pora na debatę w temacie inwestycji za 30 milionów złotych.

23:36 Urzędniczka, występująca w imieniu Pani Prezydent i tłumacząca burmistrzów z Wawra: "W domu od godziny mam płaczące dziecko." Bardzo istotny argument w dyskusji, proszę podziękować przewodniczącej Malinowskiej "to nieekonomiczne" Grupińskiej.

00:23 Zrobiło się wyjątkowo niesmacznie dzięki zachowaniu niektórych radnych i urzędników z PO. Tak wcześniej na sesjach RW nie było.

00:42 Odrzucono wniosek o kontrolę przez Komisję Rewizyjną.

00:45 Koniec. Debatowanie na poważne tematy w tych godzinach to kretynizm. Ale wykalkulowany na chłodno, bo tematy kontrowersyjne są niebezpieczne dla wizerunku Platformy i takie trzeba dyskutować w nocy (np. prywatyzacja SPECu).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.