10 wrz 2009

Zmiany w inwestycjach w relacjach prasowych.

Ratusz nie jest na tyle miły, żeby umieścić na swoich stronach internetowych prezentację, którą wczoraj pokazywał dziennikarzom Mirosław Czekaj, skarbnik Warszawy.

Z reguły, gdy można się czymś pochwalić, wtedy imponujące slajdy szybko wędrują na um.warszawa.pl. Nie tym razem gdy chodzi o zmiany w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym.

Dlatego pozostają relacje prasowe:

Życie Warszawy: Kryzys zjadł obwodnice.

Gazeta Wyborcza: Praga bez dróg, ale z metrem i muzeum.

Polska the Times: Ratusz mocno tnie z inwestycji.

Jak to było z tym pierwszeństwem inwestycyjnym dwa lata temu?
(...) Euro 2012 jest największą szansą na kompleksową rewitalizację Pragi. Nowego blasku może nabrać nie tylko Ząbkowska, ale też Grochowska, Targowa, Brzeska. Zmienią się fasady domów i podwórka, skwery i uliczki.

Zgodnie z zapowiedzią prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz pieniądze na ten cel muszą się znaleźć.

- Inne warszawskie dzielnice będą musiały na jakiś czas oddać pierwszeństwo inwestycyjne Pradze -zapowiedziała wczoraj prezydent stolicy.

(...) Na Dworzec Wileński dojedzie metro, na zmodernizowany dworzec kolejowy - pociągi ze wschodu i z zachodu. Nawet odległy Targówek zyska łączność z lewą stroną Wisły przez most Krasińskiego. To wszystko wraz ze zmodernizowanymi ulicami prawobrzeżnej Warszawy sprawi, że Praga z nieco zapomnianej i zapuszczonej dzielnicy administracyjnej w ekspresowym tempie stanie się nowoczesną, integralną częścią stolicy.
Źródło: Maciej Szczepaniuk, Praga wróci do Warszawy, Rzeczpospolita, link do strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.