15 wrz 2009

Zmiany w inwestycjach ogólnomiejskich.

Kontynuując temat zmian w inwestycjach, które będą głosowane na czwartkowej sesji Rady Warszawy.

Poniżej zamieszczam dokument związany z inwestycjami ogólnomiejskimi, będący modyfikacją załącznika do uchwały o zmianie budżetu. Zawiera on listę inwestycji, których termin realizacji został przesunięty w czasie (np. druga linia metra z 2013 na 2014, lub zagospodarowanie nadbrzeży Wisły z 2011 na 2013) - kolor żółty.

Kolorem pomarańczowym zaznaczone zostały inwestycje, w których zmieniono zakres prac: w większości usunięto wykonanie inwestycji i wprowadzono tylko prace przygotowawcze. W ten sposób inwestycja jest w planie, ale środki są zarezerwowane tylko na jej przygotowanie, a nie wykonanie.

W przypadku mostu Krasińskiego podobno miasto chce przerzucić finansowanie inwestycji na Tramwaje Warszawskie. Nie żeby w Tramwajach była magiczna skarbonka, w której spółka ma pieniądze do wydania. Te środki też trzeba będzie pożyczyć, ale wtedy nie będzie to zadłużenie miasta.

Opcja Fullscreen:


PS W nawiązaniu do zmian w inwestycjach dzielnicowych. Dzisiaj Super Express "trochę" się pomylił: "Wydaje 1,2 mln zł na luksusy" Klimatyzacja w pomieszczeniach biurowych urzędu za 1.3 miliona wypadła z planu, a wprowadzono klimatyzację sali obrad rady dzielnicy za 300 tysięcy. Strona 90. Ale w odróżnieniu od innych mediów przynajmniej dostrzegli temat cięć w inwestycjach dzielnicowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.