30 wrz 2009

Zamrożenie rekrutacji = 125 rekrutacji z wybranymi kandydatami.

Poniżej przedstawiam listę rekrutacji na stanowiska urzędnicze, które zostały rozpoczęte pomiędzy 6 lipca a 31 lipca. 181 rekrutacji, 150 rekrutacji zakończonych, w 125 wybrano kandydatów do zatrudnienia.

Lista przygotowana na podstawie danych z Biuletynu Informacji Publicznej:


Raczej nie muszę pisać, że uzasadnienie dla każdej z tych rekrutacji jest wewnętrzną sprawą Ratusza i dzielnic.

3 lipca Hanna Gronkiewicz Waltz ogłosiła zamrożenie rekrutacji od 1 sierpnia a machina urzędnicza wystartowała, aby wykorzystać czas pomiędzy ogłoszeniem zamrożenia a "faktycznym" zamrożeniem. Efekt powyżej.

W cudzysłowie faktycznym, ponieważ po 1 sierpnia rozpoczęto kolejne rekrutacje. Przykładowo:
 • Biuro Kultury: Stanowisko ds. komunikacji i promocji polityki kulturalnej m.st. Warszawy.
 • Biuro Funduszy Europejskich: Stanowisko ds. rozliczania projektów.
 • Biuro Polityki Społecznej: Stanowisko ds. zarządzania projektem "Wykwalifikowana kadra - wysoka jakość usług".
 • Biuro Ochrony Środowiska: Stanowisko ds. obsługi finansowej projektu "Warszawa Stolicą Czystości".
 • Centrum Komunikacji Społecznej: Stanowisko ds. pomocy prawnej w sprawach konsumenckich.
 • Biuro Obsługi Inwestorów: Stanowisko ds promocji i rekrutacji w projekcie "Warszawa stolicą ambitnego biznesu".
 • Biuro Polityki Zdrowotnej: Stanowisko ds. zdrowia publicznego.
 • Biuro Audytu Wewnętrznego: Audytor wewnętrzny.
 • Biuro Edukacji: Stanowisko ds. koordynacji projektu "Rozwój szkolnictwa zawodowego a potrzeby rynku pracy - diagnoza i prognoza".
 • Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym: Stanowisko ds. inżynierii ruchu
 • Biuro Polityki Zdrowotnej: Stanowisko ds. nadzoru i kontroli.
W kilku przypadkach mogą pokrywać się z rekrutacjami w których nie wybrano kandydatów, ale nikt ogłaszając zamrożenie nie twierdził, że takie wyjątki od reguły są możliwe. Zamrożenie miało być zatrzymaniem nowych rekrutacji.

I jeszcze jeden zestaw danych. Dane dotyczące zatrudnienia w okresie styczeń 2009 - lipiec 2009 udostępnione radnej Katarzynie Munio w odpowiedzi na jej interpelacje:Na koniec grudnia 2008 liczba pracowników w biurach urzędu wynosiła 3408 a pracowników w dzielnicach 3533 osoby. Razem 6939 urzędników.

Jeżeli ktoś zapyta ile z urzędników ma odejść na emeryturę, oto podpowiedź z Gazety Stołecznej:
(...) Jak się okazało, czas między zapowiedzią zamrożenia a 1 sierpnia, czyli datą, od której zapowiedź prezydent Warszawy zaczęła obowiązywać, wykorzystali na poszukiwania nowych pracowników. Były wyjątkowo intensywne. W trakcie jest ponad setka konkursów. Ich zwycięzcy dostaną etaty po 1 sierpnia. - Przed zamrożeniem struktury trzeba było ją uporządkować, tak by mogła sprawnie funkcjonować przez minimum dwa lata - tłumaczy masowe konkursy Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor gabinetu prezydent Warszawy.

- Większość konkursów to wakaty, czyli stanowiska, na które dotąd nikt się nie zgłaszał - dodaje Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza.

Przyznają, że w 2009 r. zatrudnienie w ratuszu praktycznie się nie zmieni, a to dzięki emerytom - od początku roku odeszło 56 osób, do grudnia ma być ich 120. - Wyjdziemy na zero - podsumowuje dyrektor Jóźwiak.
Źródło: Iwona Szpala, Zwolnienia w stołecznym ratuszu niewykluczone, Gazeta Stołeczna, link do strony.

"W 2009 r. zatrudnienie w ratuszu praktycznie się nie zmieni"?

Razem z lipcem było już + 294 urzędników (7233 minus 6939), a większość z w/w 125 rekrutacji zakończyło się po 1 sierpnia. Jak wyjdzie Ratusz na zero przy 120 odejściach na emeryturę, bez zwolnień? Powodzenia.

Jest mniej pieniędzy do wydania na inwestycje, ale za to będzie więcej urzędników. Hurra.


AKTUALIZACJA 22:55

No proszę, jaka przypadkowa zbieżność myśli. Jutrzejsze Życie Warszawy: Urzędnicy ratusza: nabór zamiast cięć.

Nie przesadzałbym jednak ze stwierdzeniami typu "z danych, do których dotarliśmy", "jak ustaliło „Życie Warszawy”", bo Panowie mogliby nie dorabiać ideologii "znaleźliśmy pierwsi" do danych z ogólnodostępnych źródeł. Dostępnych od dwóch miesięcy i wcześniej opisanych (np. Zatrudnienie w Ratuszu w liczbach. Etaty, kłamstwa i dyrektor Jóźwiak z grzecznym odniesieniem do interpelacji.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.