11 wrz 2009

Sylwester z Polsatem za 3.6 miliona złotych.

Według badań zamówionych przez Ratusz 34 % pytanych mieszkańców Warszawy chce w tym roku imprezę sylwestrową opłacaną z miejskiego budżetu, ale skromniejszą niż rok temu.

I Ratusz zmniejszył budżet o uwaga, uwaga: 200 tysięcy złotych. Zamiast 3 milionów 800 tysięcy złotych jak rok temu, teraz wyda 3 miliony 600 tysięcy złotych. Faktycznie wyszedł budżet kryzysowy.

Z tego artyści otrzymają z kasy miasta 1 milion 450 tysięcy złotych. Temat przewodni imprezy organizowanej z Polsatem: Michael Jackson i Jubileusze.

Rada Warszawy głosuje propozycję Ratusza za tydzień. Dobra rada dla radnych: Wniosek do poprawki o kwotę większą niż 200 tysięcy.

Druk uchwały.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

a od kiedy to władza sugeruje się opinią obywateli? chyba tylko w przypadku jesli chodzi o konieczność wydania samorządowych pieniędzy (czyt. zwrot za osadzenie na tronie). I 34% opowiedziało się za, co z tą 66% "mniejszością"? co oni powiedzieli??
Nie na darmo ktoś powiedział, że największe fortuny rosną w czasach kryzysu.

pretm pisze...

Cytat z Wyborczej na temat wyników tego sondażu:

W kryzysowej ankiecie ratusza znalazło się też pytanie: "Proszę powiedzieć, biorąc pod uwagę obecne spowolnienie gospodarcze, czy miasto powinno organizować w tym roku imprezę sylwestrową?". Większość, bo 70 proc., chce się bawić za pieniądze ratusza, ale 34 proc. skromniej niż dotychczas. 28 proc. przystaje na to, by zrezygnować z publicznego świętowania.

- Ciekawiło nas, jakie są oczekiwania mieszkańców w kryzysie, czy ludzie chcą się bawić, mamy sygnały z innych miast, że chcą zrezygnować z publicznych imprez - tłumaczy rzecznik. - Warszawa najpewniej będzie się bawić, ale za mniejsze pieniądze.

Anonimowy pisze...

niech zaśpiewa Jarek Kochaniak

Anonimowy pisze...

a Hanka w chórku u Jarka

Anonimowy pisze...

pieniądze są już przyznane, trzeba tylko postarać się teraz o społeczne usprawiedliwienie.

Anonimowy pisze...

najpierw miasto wyda miliony na prymitywne rozrywki a potem WOŚP zacznie zbierać i tak się kręci ten absurd.....

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.