12 wrz 2009

Cięcia w inwestycjach dzielnicowych.

W temacie zmian w planie inwestycyjnym, które będą głosowane na sesji Rady Warszawy 17 września.

W relacjach po konferencji prasowej Mirosława Czekaja, skarbnika Warszawy, pisano w większości o inwestycjach ogólnomiejskich. Należy jednak pamiętać, że zmiany w planowanych wydatkach inwestycyjnych będą również dotyczyły dzielnic.

Nie będą to kwoty porównywalne, ale zmiany w niektórych zadaniach, które zostaną przesunięte poza rok 2013, lub w których zmieniono harmonogram przesuwając realizację na dalsze lata, mogą okazać się dla mieszkańców równie ważne, co zmiany w dużych inwestycjach. Dodatkowo należy zauważyć, że cięcia i przesunięcia będą dotyczyć nie tylko obszarów związanych z budową dróg, co sugerowano w prasie (np. przedszkola na Białołęce).

Trudne jest przedstawienie streszczenia tych zmian, dlatego poniżej zamieszczam jeden z dokumentów będący załącznikiem do uchwały, nad którą radni będą debatować w czwartek. Zamieszczam go w całości, aby oszczędzić osobom zainteresowanym czasu poświęconego na szukanie w BIPie.

Na żółto zaznaczyłem te zadania, do których w uzasadnieniu dopisano sformułowanie "Przedmiotowe zmiany wynikają z konieczności dostosowania wydatków inwestycyjnych w poszczególnych latach do możliwości finansowych m.st. Warszawy." Choć inne zadania również mogą być zmieniane z podobnych powodów.

Opcja "Fullscreen" do przeglądania:

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

za takie numery Hanka powinna oddać głowę chociaż jednego wicka albo sama polecieć na zielona trawę. Hanko - jak chcesz zostać u żłoba to poświęć jednego zastępcę np. Jarka Kochaniaka.

Irek Śmieciarz

Anonimowy pisze...

Irku,Hanka nie da głowy kompana, na zieloną trawkę też nie poleci.

HANIA JEST Z PO!

Anonimowy pisze...

Proponuje BUSpas na trasie Lazienkowskiej nazwac pasem im. HGW.
Korki beda tam nieziemskie.

PF

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.