17 wrz 2009

Cięcia na sesji rady miasta.

Spisane z transmisji sesji Rady Warszawy.

14:40 Marcin Kierwiński, "błyskotliwy" przewodniczący Platformy: "Musimy zachować się odpowiedzialnie", "Sytuacja nie zależy od władz miasta", "Nie było takiego mądrego, który by spowolnienie na świecie przewidział", "Spadną wydatki na administrację" (????), "Będziemy inwestować rekordowo dużo", "I tak najambitniejszy plan", "Jak tylko dochody wrócą, wrócimy do każdej inwestycji".

pretm: Czyli w skrócie: to nie nasza wina, bo i tak jesteśmy mistrzami świata i okolic. A poprzednia kadencja była gorsza.

14:50 Dariusz Figura (PiS): "Gdzie jest Pani Prezydent?", lista inwestycji, które wypadają z WPI, przypomnienie inwestycji, które już w poprzednich latach usunięto z WPI, zmiany w budżecie w roku 2009 nie wynikają z kwestii finansowych - inwestycje są nieprzygotowane, nie jesteśmy w stanie wydać przeznaczonych pieniędzy, zbyt ambitne założenia do budżetu 2009 (założony wzrost PKB prawie 4%),

Wycinane są inwestycje z listy priorytetów Strategii Zrównoważonego Transportu dla Warszawy, co z inwestycjami na Euro 2012, nie było żadnych konsultacji politycznych, brak dyskusji, zwrócić uwagę na bazę podatników warszawskich (tych, którzy mieszkają a nie rozliczają się w Warszawie), bez deklaracji cięć w administracji ze strony władz miasta.

15:08 Dariusz Klimaszewski (SLD), koalicjant Platformy: "Niedosyt i rozczarowanie", "Popełniono błędy w przygotowaniu budżetu 2009", dlaczego nie wycofano się z obniżki podatków (to o rządzie PO-PSL), "Co się stało ze strategią prywatyzacji? Zero", druzgocąca krytyka ogłaszania sukcesów w obszarze ppp, w tej kadencji miało być inaczej, "Rozbudzono nadzieje Warszawiaków po prawej stronie", pierwsze pochwały dla Tramwajów Warszawskich, zgoda na zmiany tylko warunkowa, przygotujemy listę priorytetów w liście do Pani Prezydent.

pretm: Dariusz Klimaszewski pomylił przemówienia. To było przemówienie na start kampanii Wojtka Olejniczaka z totalną krytyką ekipy Hanny Gronkiewicz Waltz. Za wcześnie, za wcześnie :)

Jacek Wojciechowicz
(PO) na pytanie o nieobecność HGW: "Pani Prezydent uczestniczy w uroczystościach rocznicy 17 września."

pretm: Zasłanianie się rocznicą 17 września, żeby nie pokazać się na głosowaniu niepopularnych cięć, jest żenujące. Ale w stylu tej ekipy.

Maciej Maciejowski (PiS) o praskich inwestycjach.

Kolejne wystąpienia indywidualne.

Z innych wiadomości: Ratusz zamówił w instytucie badawczym ARC Rynek i Opinia, badania wśród mieszkańców Warszawy, aby poznać opinię na temat sześciu sposobów malowania tramwajów. Kolejny wydatek pierwszej potrzeby. Link do informacji prasowej.

16:06 Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent (PO): "Czy ktoś z Państwa był w stanie przewidzieć kryzys?"

pretm: Standard Wojciechowicza: opozycja nic nie zrobiła w poprzedniej kadencji, a Ratusz zrobił. Wiadomo mistrzowie świata.

Bartosz Dominiak (Lewica): Szpital Południowy z terminem realizacji 2014. Autopoprawka przyniesiona na sesję.

16:50 Dwójka radnych Platformy. Dorota Zbińkowska (PO): "Nie da się wszystkiego zrobić w jednej kadencji", "Nieszczęsna reforma PITu", "I tak Praga wygra".

pretm: Zapamiętajcie: Niskie podatki to zło. Radna partii liberalnej (podobno), tej od podatku liniowego 15%, narzeka na obniżanie podatków.

17:40 Maciej Maciejowski (PiS) przypomina co Pani Prezydent obiecała warszawskiej Pradze. Skrót do programu wyborczego: Co obiecała HGW - Praga Północ. Co obiecała HGW - Praga Południe.

Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent (PO): Poprzednia kadencja, poprzednia kadencja, poprzednia kadencja, poprzednia kadencja, poprzednia kadencja, poprzednia kadencja, poprzednia kadencja...

Andrzej Golimont (SLD): "Najbardziej cierpliwi dziennikarze wyszli". I dlatego trzeba się ograniczyć i kończyć dyskusję.

18:34 Według transmisji internetowej nadal trwa przerwa.

19:52 Transmisja internetowa wznowiona. Zapowiada się długi wieczór z Radą.

20:17 Andrzej Golimont znowu chce ograniczać debatę. W większości pytania radnych są konkretne i dotyczą poszczególnych zmian, jak się koalicji znudziło, to niech ich radni idą do domu.

20:50 Wiceprezydent Wojciechowicz: "Nie udało się zrobić wszystkiego."

Z innych wiadomości: TVN Warszawa Zobacz, jak będzie wyglądać Warszawa w święta. 2 miliony złotych na dekoracje świąteczne. Rok temu miasto wydało 2.5 miliona złotych na dekoracje.

21:20 GŁOSOWANIE ZA ZMIANAMI W BUDŻECIE. Za: 31 głosów, przeciw 7 głosów.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ten Kierwiński to gość OK chociaż z Platformy. Radni PO nie kochają się za to z ekipą HGW. Na zewnątrz "ładnie, ładnie", ale naprawdę to za te numery z inwestycjami, to prędzej czy później Hance zetną łeb.

pretm pisze...

Mam inne wrażenia.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.