10 sie 2009

Monitoring mediów LK a HGW.

Dzisiaj z braku ciekawych wiadomości około Ratuszowych rozrywki dostarcza mi czytanie komentarzy pod tekstami dotyczącymi monitoringu mediów zamówionego przez Kancelarię Prezydenta Lecha Kaczyński:

Gazeta.pl: Kancelaria Prezydenta będzie monitorować gazety, telewizje, radia i portale.

Onet.pl: Prezydencki monitoring mediów.

TVN24.pl: Śledzą media na zlecenie prezydenta.

Ile tam jest oburzenia, a ile troski o finanse publiczne. Plus kilka teorii jak to monitoring mediów ma być dowodem na paranoje Prezydenta.

Moje rozbawienie wynika z drobnego faktu, że dokładnie ta sama firma pracuje od początku tego roku dla Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz. Usługa "codzienny monitoring mediów: prasy, radia i telewizji" kosztuje prawie 40 tysięcy złotych a jej zakres jest podobny do zamówienia Kancelarii Prezydenta. Link do zamówienia.

O przetargu na te usługi pisałem w grudniu 2008: "Dbanie o dobry wizerunek Pani Prezydent i urzędu miasta zaczyna się od zdobycia informacji w temacie "co o nas mówią" i wymaga profesjonalnych narzędzi." w notce Monitoring mediów aktualizowany co godzinę. By dbało się o wizerunek Ratusza skuteczniej.

Gdyby ta sama ilość miejsca była poświęcona Ratuszowi, to zamówienie takiego monitoringu mediów byłoby dowodem na profesjonalne działania ekipy z Placu Bankowego. W przypadku Lecha Kaczyńskiego jest to podlane złośliwym sosem "Śledzą media..."

PS. Rok wcześniej, czyli za 2008 podobne usługi kosztowały Ratusz prawie 65 tysięcy złotych (wtedy Ratusz obsługiwała firma Wydawnictwo JaR-eprasa.com)


AKTUALIZACJA.

Nie trzeba było długo czekać na oburzenie ze strony Platformy :) Niezastąpiony Stefan Niesiołowski:
"To absolutne marnowanie pieniędzy" - mówi ostro wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski o przetargu na monitorowanie informacji na temat Lecha Kaczyńskiego.

(…) Zdaniem wicemarszałka Sejmu, zamawianie takiej usługi w czasach kryzysu świadczy o jednym: "Kancelaria Prezydenta ma za dużo pieniędzy. Jest to ich absolutne marnowanie. Poza tym budżet kancelarii nie jest tajny i jest pod kontrola parlamentu. Musi powstać sprawozdanie z tego przetargu. Suma wydana na ten monitoring zostanie ujawniona" - dodaje Stefan Niesiołowski.
Źródło: Link do strony.

14 komentarzy:

yarc pisze...

Można by spytać tych zatroskanych dziennikarzy, czy znają pojęcie "prasówka"?

yarc pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
yarc pisze...

cd
A pan marszałek Niesiołowski mógłby spytać Andrzeja Halickiego z PO, zawodowego PR-owca, o co chodzi z tym monitoringiem, i ile za to się płaci.

Anonimowy pisze...

Pan Marszałek nie spyta. i dziennikarze nie spytają.

Takie pytanie uwłaczałoby zawodowej i urzędowej godności.

TFU!!!!!

mikon pisze...

http://www.pardon.pl/artykul/9340/konkurs_podpisz_zdjecie
Artykuł na zamieszczonej stronie jest głupi ale zdjęcie wyśmienite :)
Może nie wszystko stracone jeśli chodzi o stosunki ratusz - pałac prezydencki.

Anonimowy pisze...

Myszkiewicz cały czas nie może przeboleć, że go nie przyjęli do PiSu. No to na złość babci został dyżurnym platfonsianym opluwaczem, wysuwanym z ramienia na czoło. A może się czegoś boi? Może jeszcze nie wszystko wiemy o Myszkiewiczu?

Anonimowy pisze...

w tym kraju cokolwiek zrobi prezydent zostanie opluty, i to nie zostanie ścigane przez prokuraturę. Taki kraj.

Anonimowy pisze...

Piękne :) Szkoda, że media tego nie wyłapią. Czy raczej nie nagłośnią, bo że Cię czytają to jestem pewna. Ale uroczy temat do podpuszczenia Stefana i użycia jego wypowiedzi przeciwko HGW.

kataryna

pretm pisze...

@Kataryna

Szkoda, że media tego nie wyłapią.

Gdybym był dziennikarzem oddelegowanym do pisania tych artykułów to bym przynajmniej się wysilił i posprawdzał jak to wygląda w innych urzędach centralnych.

Anonimowy pisze...

pretm, gdybyś był oddelegowanym dziennikarzem (czyli funkcjonariuszem, wysuniętym na odcinek medialny), to byś pisał co Centrala każe

więc ja bym na wiele nie liczył, oddelegowani funkcjonariusze mogą tylko tyle, ile zleci dysponent tematów

donaldu pisze...

Warto jednak chyba przy tym wszystkim powtarzać, że zarówno LK jak HGW marnują publiczną pieniądze na ten monitoring w sposób SKANDALICZNY. To są, między innymi, efekty świetnego PRu branży PR, która potrafi przekonać, że te prasówki są tyle warte. Słusznie też autor tego bloga konkludował we wpisie o monitoringu dla ratusza, że "jak już masz dostęp do publicznej kasy to możesz sobie kupić, co chcesz." No, to kupują wszyscy, a my durnie płacimy.
pozdrawiam

Anonimowy pisze...

@ Pretm

A jednak :) Gratuluję :)

kataryna


http://www.dziennik.pl/polityka/article429941/PO_tez_przeswietla_media_Jak_Kaczynski.html

Anonimowy pisze...

zaskoczenie????????????????

http://www.dziennik.pl/polityka/article429941/Platforma_przeswietla_media_Jak_Kaczynski.html

pretm pisze...

@ Kataryna

To akurat zasługa linku z Twojej notki na twitterze :)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.