19 sie 2009

Już jest oświadczenie HGW w BIPie.

Punkt dla drużyny "By obywatele wiedzieli".

W nawiązaniu do wczorajszej notki Nie ma jeszcze oświadczenia HGW w BIPie.

Oświadczenie majątkowe Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz zostało wreszcie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej:

Oświadczenia majątkowe Prezydent m.st. Warszawy.

Jak to zazwyczaj bywa, potrzebne było zainteresowanie ze strony dziennikarzy, w tym wypadku Życia Warszawy, aby urzędnicy naprawili to niedopatrzenie.

Życie Warszawy: Ile zarabia prezydent miasta?

Nawet, jeżeli faktycznie brakowało dokumentów od wojewody (przesłali wszystkie oświadczenia oprócz dokumentu HGW?) to przecież któryś z urzędników Ratusza powinien zorientować się, że opublikowano oświadczenia bez tego najważniejszego. I to Ratuszowi powinno zależeć na wydobyciu brakujących dokumentów.

Ponieważ jednak mamy urzędniczą pokraczną wersję "No-Blame Environment" to zapewne winnych nie ma, nie było i nie będzie.

AKTUALIZACJA 20/08/2009 08:33

Co zrobiono z samego rana w Ratuszu?

Dodano też brakujące oświadczenie majątkowe za rok 2008 samej przewodniczącej Rady Warszawy, Ewy Malinowskiej-Grupińskiej (link). Oświadczenia radnych były już publikowane jakiś czas temu, ale ktoś zapomniał o oświadczeniu najważniejszej z radnych.

Brawo.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Co to za sztuczka, że zarobki "prezydenckie" są podane razem z zarobkami "uniwersyteckimi"? Pretm, zrób rozpoznanie ile Dosia "wyczesuje" z tej fuchy na uniwerku, ile płacimy za jej figurowanie na liście pracowników. Może się okazać, że Pani Prezydent jest jednocześnie najlepiej zarabiającym "naukowcem" w Polsce.

pretm pisze...

Taka sztuczka, aby zainteresowany mieszkaniec nie wiedział ile HGW zarabia na UW.

Spróbuje w przybliżeniu policzyć później.

Maciej Maciejowski pisze...

Wartość 200 metrowego domu w Międzylesiu: 700 000 zł. KUPUJĘ!!!

pretm pisze...

Wartość nie aktualizowana co najmniej od 2006 (poprzednie oświadczenia).

Kiedyś był taki przypadek z mieszkaniem Julii Pitery. Pani Prezydent też nie ma ciepłej wody? :)

pretm pisze...

Odnośnie UW.

Na początku roku mieliśmy sprawę trzynastki, czyli "dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2008 rok w wysokości 8,5% sumy wynagrodzenia"

Wtedy podawano, że ta nagroda miała wynosić 12 tysięcy. Czyli wynagrodzenie roczne powinno być w okolicach 140 tysięcy plus ta trzynastka.

Ale, że w efekcie ma być ponad 100 tysięcy za UW (250 - 140) to trudno uwierzyć.

Anonimowy pisze...

Ja w to wierzę, przecież miało się żyć lepiej, wszystkim, od kogoś trzeba zacząć. Dobrze jest zacząć od zasłużonych naukowców. To nic, że u nich studenci zawsze liczyli, to było parę lat temu, teraz Dosia na pewno potrafi sprawnie liczyć sama. Przynajmniej kasę.

Ty Pretm lepiej sprawdź ile godzin Dosia spędziła w tej swojej drugiej "pracy". Nie zdziwię się, jak wyjdzie, że zarabia np. 10000zł za godzinę tej dodatkowej "pracy".

yarc pisze...

Ja jestem z kolei ciekaw, czy pani prezydent ma obowiązek przedstawiania dokumentów, że jej mąż nie odnosi korzyści z interesów z magistratem Warszawy.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.