22 lip 2009

Wspólni ochroniarze. Ratusz wskazał agencję ochrony.

Wczoraj komornik dokonujący eksmisji KDT wykorzystał ochroniarzy firmy Zubrzycki, którzy mieli zostać przez niego wynajęci do pomocy.

Kto otrzymał od Ratusza zamówienie z wolnej ręki na ochronę terenu hali Kupieckich Domów Towarowych podpisane w poniedziałek? Agencja Ochrony Osób i Mienia ZUBRZYCKI.

Z miejskiej kasy na usługi tej agencji Ratusz wyda ponad 166 tysięcy złotych.

Zp/LL/341/II-154/09


AKTUALIZACJA 20:40

W stacji Polsat News Rzecznik Krajowej Rady Komorniczej Iwona Karpiuk-Suchecka pytana o wybór agencji ochrony do przeprowadzenia eksmisji, odpowiedziała, że agencja Zubrzycki została wskazana komornikowi przez wierzyciela. Czyli Ratusz.

Czy to coś zmienia? Niewiele, ale chciałbym wiedzieć, który urzędnik wskazał tak „profesjonalnie” przygotowaną firmę.

PS Opinia o eksmisji KDT bez zmian.

17 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Brawo Pretm!

Marie pisze...

Dobra robota!

Anonimowy pisze...

Kto ochrania siedzibę PiS w Legionowie? Zaburzycki!

Anonimowy pisze...

no może i Zubrzycki ale cały teren jest otoczony przez Straż Miejską.

Anonimowy pisze...

http://www.kodeks.wirt.pl/index.php?id=149,842,0,0,1,0

Art. 765. § 1. W razie oporu komornik może wezwać pomocy organów Policji. Jeżeli opór stawia osoba wojskowa, należy wezwać pomocy właściwego organu wojskowego, chyba że zwłoka grozi udaremnieniem egzekucji, a na miejscu nie ma organu wojskowego.

Wiec na jakiej zasadzie byla tam ochrona?

pretm pisze...

"Kto ochrania siedzibę PiS w Legionowie? Zaburzycki!"

No i?

Anonimowy pisze...

Też nic, ale smród pozostał:)

Anonimowy pisze...

KDT szturmowali nie ochroniarze ale prymitywni łomiarze wybrani przez HGW , bez pomocy policji której kupcy nie stawiali oporu nigdy nie weszli by do środka

Anonimowy pisze...

Proponuję sobie pooglądać

http://www.youtube.com/watch?v=4wa91S7XyB0

pretm pisze...

"Proponuję sobie pooglądać "

Wariaci znajdą się wszędzie.

Anonimowy pisze...

tak proponuje pogladać to co działo się w środku hali tam byli kupcy - ustąpli policji przy wejściu G, przed halą rozrabiali zawodowi zadymiarze ( dziwne ze policji nie udało się ich zatrzymać mimo że hasali sobie między polcjantami)Ludzie oglądajcie też inne stacje nie tylko pro-HGW

Anonimowy pisze...

Mam nadzieję że w sądzie ratusz rozwalcują tak że zrobi sie cienki jak papier toaletowy.

Anonimowy pisze...

podniecacie się. a projekt nowego KDT widzieliscie
kupcy mieli byc tylko na parterze a na gorze same biura. i o to tu chodzi o kase. Ja tez chcialbym dostac ta dzialkę bez przetargu (bo gdyby był to by inni ja wzieli) i tyle w tym temacie

Anonimowy pisze...

Będzie ciężko. To sąd na Marszałkowskiej. Najbardziej uzależniony od instytucji publicznych sąd w Polsce. Myślicie, że się sędziowie odważą orzekać przeciwko władzy? Obym się mylił. Trzymam kciuki za SPRAWIEDLIWOŚĆ. Za Prawo i Sprawiedliwość.

yarc pisze...

Dziwne - Pretm pisze o wyrzuceniu 160 tysięcy złotych z miejskich pieniędzy na skandaliczną "zadymę", a nikt tego nie komentuje, choć wypowiedzi obok jest kilka. Czy to już dla nas normalne? Może równie normalne jak to, że zgodę na wsparcie policji udzielono z opóźnieniem, za to na szczeblu komendanta głównego? Mnie się wydaje, że HGW chciała pokazać ministrowi Schetynie, że sobie poradzi bez jego poparcia i dlatego lekką ręką sypnęła miejskim groszem.

Anonimowy pisze...

Dlaczego ochronę zamówiło miasto a nie komornik? Czy chodziło wyłącznie o to żeby dać zarobić tej agencji? Proszę zwrócić uwagę że ta sama agencja obsługuje większość miejskich imprez, koncertów, gdzie dokładnie widać ich brak profesjonalizmu! Ale komuś zależy na tym żeby tej firmie dawać zarabiać. Ktoś w Urzędzie bierze za to działkę? Kto?

Anonimowy pisze...

Wszystko jest za "działkę"

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.