6 lip 2009

Sesja rady miasta w czwartek.

Najwyraźniej niezbyt światłe kierownictwo Rady Warszawy zaproponowało na czwartkową sesję rady miasta (ostatniej przed wakacjami) aż 84 punkty w porządku obrad.

Co więcej zamiast rozpatrywać uchwały według ich ważności, co ciekawsze punkty, które mogą wzbudzić kontrowersje i wymagają dyskusji są przemieszane z rzeczami mniej istotnymi typu "przyznanie uprawnienia umundurowanym harcerzom do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego".

Przykładowo niepozorny punkt 45 to "Projekt uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania finansowego przekraczającego rok budżetowy, w związku z pracami przygotowawczymi do prywatyzacji", oznacza przeznaczenie prawie 10 milionów złotych na pokrycie kosztów prac przygotowawczych do prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. Prywatyzacji, która została w pierwszym podejściu odrzucona przez radnych.

Inne ważne decyzje, które będą podejmowane w atmosferze "czy już mogę jechać na wakacje": przyjęcie Strategii Zrównoważonego Rozwoju Systemu Transportowego Warszawy do 2015 roku (punkt 6), lokalizacja pomnika Ofiar Obozu KL Warschau (punkt 41), udział Warszawy w rządowym programie "Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia" (punkt 52).

LVIII sesja Rady m.st. Warszawy

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

a o sporcie nic nie ma ?

Wojciech Kozlowski pisze...

Na blogu o KL Warschau zamiescilem artykul zwiazany z sesja
Narodowcy mówią?

pretm pisze...

O sporcie jest w zmianach budżetowych. 1.2 miliona złotych na "Zakup i montaż systemu identyfikacji kibiców dla Ośrodka Polonia - zadanie 26".

Ale tego nie uznałem za kontrowersyjne i wymagające dyskusji.

Wojciech Kozlowski pisze...

Uwaga, UWAGA, Uwaga, UWAGA!
List sędzi Marii Trzcińskiej do Rady Miasta Stołecznego Warszawy

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.