9 lip 2009

Lepiej się Platformie głosuje pod osłoną nocy. Bo mniej widać.

Godzina 22. Rada Warszawy dopiero teraz będzie dyskutować na temat przystąpienia Warszawy do programu przekształceniu stołecznych szpitali w spółki. Co to za dyskusja po kilkunastu godzinach sesji?

Kilkadziesiąt minut temu przepchano kolanem 10 milionów złotych na przygotowanie prywatyzacji SPECu w atmosferze awantury o procedury głosowania, bez dopuszczenia do głosu zapisanych mieszkańców i przy wiceprezydencie, który nie odpowiada na pytania radnych. Do tego jak opowiadał radny Bartosz Dominiak nawet niektórzy dziennikarze kilka dni temu nie orientowali się, że ten punkt dotyczy sprawy prywatyzacji SPECu.

Wszystko po to, aby nikt o tym nie informował i żeby w mediach była tylko jedna słuszna wersja, którą przyniesie dziennikarzom Tomasz Andryszczyk lub Jarosław Jóźwiak.

00:21 Głosowanie nad intencją przystąpienia do rządowego programu "Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia": 31 za, 9 przeciw. Fragmenty wideo z dyskusji jutro.

2 komentarze:

Beniex pisze...

To jest po prostu szokujące - głosowania do skutku na te same kwestie, prywatyzacje dla zapychania miejskiej kasy, bez pomyślunku, czy aby miasto nie ma mniej potrzebnych spółek (np. taksówkarskiej...), odlot...

pretm pisze...

Takie są standardy w naszej Radzie.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.