29 cze 2009

ŻW o Barometrze. Pani Prezydent odtajniła?

Artykuł Życia Warszawy Miasto chce znać opinie, warszawiacy chcą znać wyniki o Barometrze Warszawskim.

Nie ma w nim nic nowego, o czym nie poinformowali już inni, no może z wyjątkiem Bardzo Ważnej Gazety, która tym tematem się nie interesuje, chociaż to na jej łamach jeden z redaktorów narzekał, że Barometr Warszawski nie jest dostępny dla opinii publicznej.

Mój sprzeciw wzbudza zdanie: "Teraz prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o odtajnieniu tej wiedzy", ponieważ nie zawiera całej prawdy o kulisach publikacji wyników na stronach miasta.

Pani Prezydent ukrywała przed radnymi wyniki badań tak długo, aż Radny Jarosław Krajewski nie powołał się w swojej interpelacji na ustawę o dostępie do informacji publicznej. Wtedy nie było już wyboru.

Warto też dodać, że obietnica Pani Prezydent o opublikowaniu wyników na stronach Centrum Komunikacji Społecznej nadal nie została zrealizowana ("to kwestia dni a nie tygodni"), bo opublikowane wyniki to konsekwencja przepisów w statucie miasta dotyczących umieszczania interpelacji i odpowiedzi w BIPie, oraz praca wykonana przez biuro Rady Warszawy.

Ale dobrze, że Życie Warszawy zainteresowało się tematem. Co prawda zainteresowanie pojawiło się dopiero w momencie jak już wyniki są dostępne dla wszystkich, a nie wtedy kiedy radni przez kilka miesięcy musieli wyrywać z gardła Ratusza te badania.

PS W tym samym temacie TVN Warszawa sprzed kilku dni: "Tajny" barometr dostępny w sieci.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.