26 cze 2009

Urzędnika od kształtowania wizerunku biura zatrudnimy.

Co tam oszczędności w obszarze bezpieczeństwa, najważniejsze żeby Biuro Bezpieczeństwa dbało o swój wizerunek i dobrze prezentowało się w mediach.

Najnowszy nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze o nazwie "Stanowisko ds. kształtowania wizerunku biura i kontaktów z mediami" (link) w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Główne zadania osoby zatrudnionej to między innymi:
  • Planowanie komunikacji z mediami w zakresie zadań realizowanych przez Biuro dotyczących w szczególności bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz zarządzania kryzysowego w uzgodnieniu z rzecznikiem prasowym Urzędu m.st. Warszawy.
  • Przygotowanie materiałów informacyjnych dla dziennikarzy, w tym udzielanie odpowiedzi na artykuły prasowe.
  • Przygotowywanie i udział w konferencjach prasowych dotyczących zakresu działania biura.
  • Opracowanie materiałów promocyjnych, wystąpień i prezentacji multimedialnych dotyczących zakresu działania biura.
  • Opracowanie i prowadzenie internetowego serwisu informacyjnego Biura.
Wymagania konieczne są niezbyt wygórowane:
  • obywatelstwo polskie
  • wykształcenie min. średnie
  • minimum 3-letni staż pracy
Dla przypomnienia Wydział Prasowy Ratusza już zatrudnia około dziesięciu osób, więc nie wierzę, że nie znalazłby się tam nikt, kto mógłby powyższe zadania realizować.

Duży minus dla Pani Dyrektor Gawor.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Czepiasz się pretm. Zwyczajna sprawa, jest jakiś pociotek, który skończył szkołę średnią i trzeba mu coś "załatwić", w rodzinie nikt nie zginie. Warto popatrzeć na nowego "fachowca", który pojawi się na tym świeżo wykreowanym stanowisku.

Anonimowy pisze...

czepiasz sie bo nie zawyzaja kryteriow :P

Anonimowy pisze...

Nie zawyżają bo pierwszy Anonimowy trafił w samo sedno :-))))))

pretm pisze...

"czepiasz sie bo nie zawyzaja kryteriow :P"

Jeżeli od kilku miesięcy ktoś opowiada w mediach jak teraz szuka się tylko specjalistów do pracy w Ratuszu o wysokich kwalifikacjach to takie wymagania minimalne są dziwne.

Anonimowy pisze...

hmm a jakie wymagania minimalne stawia ustawa??

pretm pisze...

"Podstawowe wymagania, jakie spełniać musiał pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym określone zostały w art. 3 ustawy o pracownikach samorządowych. Są to: obywatelstwo polskie, kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku, ukończony 18 rok Ŝycia, pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych, stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku art. 3 ust. 1), co najmniej wykształcenie średnie, niekaralność za przestępstwo umyślne, nieposzlakowana opinia (art. 3 ust. 3)."

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.