30 cze 2009

Ściśle tajne, bo to ochrona danych osobowych.

Fragment z odpowiedzi Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz na interpelację radnego Jarosława Krajewskiego, który pytał o nagrody finansowe w latach 2008 i 2009 dla Danuty Cimaszewskiej, zastępcy komendanta Straży Miejskiej ds. logistyki (chodziło o nowe samochody straży miejskiej pomalowane podobnie do policyjnych radiowozów):
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przyznanie pracownikowi świadczenia w postaci nagrody pieniężnej ma charakter uznaniowy i pełni funkcję motywacyjną. Decyzja w tym przedmiocie należy do pracodawcy. Wysokość wynagrodzenia jest prawnie chronionym dobrem osobistym pracownika. Udostępnienie żądanych przez Pana Radnego informacji bez zgody zainteresowanego pracownika naruszałoby przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - o ochronie danych osobowych.
Michał Serzycki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dla TVN Warszawa (materiał z połowy czerwca w temacie premii dla burmistrzów):
"Nie można zasłaniać się ustawą o ochronie danych osobowych, nie chcąc poinformować o wysokości zarobków urzędnika".
Źródło.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

I tu se Hanka strzeliła w stopę. Jeszcze kilka takich numerów, a żaden Zmanipulowany Barometr jej nie pomoże.

pretm pisze...

Nikt się tym nie przejmuje.

Anonimowy pisze...

Czy ktoś zna sposób na zmanipulowaną politykę Hanki? I co z tego ze Generalny Inspektor uważa inaczej, Ratusz swoje. Co z tego że madia znają prawdę. To jakiś absurd. Odpowiedz do Radnego Krajewskiego była taka tendencyjna, w skrócie można było przeczytać odpier... się! Mam nadzieje że Radny Krajewski nie pozwoli na takie traktowanie! Przy okazji gratulacje dla autora super blogu! Oby tak dalej! tylko żeby przyniosło to efekty

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.