10 cze 2009

Najwyższy Czas! o pracy naukowej i pracy zawodowej HGW.

Tygodnik Najwyższy Czas! w artykule Dariusza Kosa "Kłopoty Gronkiewicz-Waltz z prawem i moralnością" zajął się kwestią równoległej pracy Hanny Gronkiewicz Waltz na stanowisku prezydenta miasta i wcześniej posła, a pracą naukową na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Artykuł nie jest dostępny on-line, więc tylko krótkie streszczenie dwóch punktów.

W artykule autor porównuje oświadczenie początkowe złożone 27 grudnia 2006, oraz oświadczenie całoroczne za rok 2006. Zwraca uwagę, że w oświadczeniu całorocznym znajduje się wynagrodzenie z UKSW a w początkowym nie. Co może oznaczać, że Pani Prezydent zarobiła na UKSW 2.7 tysiąca w ostatnich trzech dniach grudnia, albo nie wpisała uzyskanych dochodów do oświadczenia początkowego, z ewentualnymi konsekwencjami karnymi.

Porównanie tych dwóch oświadczeń można też zobaczyć w notce Na jaką działalność naukową HGW znajdzie jeszcze czas w trakcie swojej prezydentury?, choć przyznam, że pisząc ją w lipcu 2007 nie zwróciłem uwagi na ten aspekt. Być może dlatego, że skoro w oświadczeniu całorocznym jest wynagrodzenie Prezydenta m.st. Warszawy a w początkowym go nie ma, to oznacza to uzyskanie dochodu na koniec grudnia.

Dodatkowo otrzymałem kiedyś informację z Gabinetu Prezydenta, że Wojewoda Mazowiecki analizował dane w oświadczeniu za rok 2006 i nie było informacji o jakichkolwiek nieprawidłowościach.

Autor artykułu pisze również o tym jak Pani Prezydent będąc posłanką łączyła mandat poselski z pracą naukową i jednocześnie na swój wniosek pobierała z Sejmu dietę poselską i uposażenie dla posłów zawodowych. Autor zadaje pytanie "Było to więc zgodne z prawem, ale czy moralne i przyzwoite?"

No cóż, Pani Prezydent zawsze umiała o siebie zadbać.

Polecam całość, tutaj zapowiedź.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Pretm, to kto ma uczyć młodych adeptów prawa? Bezrobotni?

Abstrahując od merytoryki Pani Prezydent na pewno ma coś do zaoferowania.

To, czy wyrabia się z obowiązkami Prezydenta ocenią w następnych wyborach mieszkańcy Warszawy.

Pozdrawiam

Gratulujue świetnego bloga

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.