5 cze 2009

Dlaczego Ratusz unika szczegółowej odpowiedzi w sprawie premii dla burmistrzów?

Kolejna odsłona próby uzyskania przez radnych odpowiedzi na pytanie: "Którzy Burmistrzowie i Wiceburmistrzowie Dzielnic otrzymali nagrody i w jakiej wysokości?" zakończona kolejną ucieczką Ratusza.

Poprzednio o sprawie pisałem w notkach Przedstawienie "Jak nie odpowiadać na proste pytania" oraz Drążenie skały za pomocą interpelacji.

Miesiąc temu radny Adam Kwiatkowski (PiS) w swojej interpelacji pytając o nagrody wymienił poszczególnych burmistrzów. Tak aby nie było wątpliwości, że chodzi o szczegółową informację. Interpelacja dotyczyła wysokości nagród dla burmistrzów i ich zastępców z grudnia 2008 i marca tego roku.

Pani Prezydent i jej urzędnicy unikają udzielenia szczegółowej odpowiedzi i tym razem przedstawiają średnią wysokość nagrody dla wszystkich burmistrzów (Opcja fullscreen jak zawsze):


Otóż średnia nagroda wszystkich burmistrzów, nic nie mówi mieszkańcowi Śródmieścia, który chciałby dowiedzieć się, jaką nagrodę otrzymał burmistrz Śródmieścia. Oświadczenie majątkowe zawiera sumę uzyskanych dochodów, premie nie są wyszczególnione.

To naprawdę nie powinna być tajna informacja. Czas na interpelację, która wymieni z imienia i nazwiska Burmistrzów i Wiceburmistrzów wraz z odwołaniem do ustawy o dostęp do informacji publicznej.

Interpelacja Pana Radnego:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.