24 maj 2009

"Niezwłocznie udostępniana w Biuletynie Informacji Publicznej."

Jeszcze jedna myśl związana z publikowaniem wyników Barometru Warszawskiego.

Pomijając fakt oczekiwania na zrealizowanie obietnicy Pani Prezydent, według której wyniki badań opinii publicznej mają się pojawić na stronach Centrum Komunikacji Społecznej w ciągu kilku dni (liczone od środy), jest jeszcze jedna instytucja zobowiązana do ich opublikowania. To Biuro Rady m.st. Warszawy.

Z tego co wiem już ponad tydzień temu została udzielona odpowiedź na interpelację radnych a oczywiście ta odpowiedź zawiera wyniki Barometru. Do tej pory Biuro Rady nie umieściło ich w BIPie. Co na to statut miasta?
Treść interpelacji i zapytań wraz z udzielonymi odpowiedziami jest niezwłocznie udostępniana w Biuletynie Informacji Publicznej.
Źródło: Link do strony.

Tu zapewne można długo dyskutować nad określeniem "niezwłocznie", ale byłoby miło gdyby Biuro Rady nie zwlekało z opublikowaniem odpowiedzi zbyt długo.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

termin prawniczy "niezwłocznie" wykłada się na polskie jako: 'tak szybko jak się tylko da', o ile nie wystąpią trudności tzw. obiektywne.
innymi słowy - zawsze można wytłumaczyć zwłokę, należy tylko podać powód

pretm pisze...

Zapytałem Biuro Rady o przyczynę, czekam na odpowiedź.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.