11 maj 2009

Komitet mniej "jedynie słuszny".

W nawiązaniu do czwartkowej notki Komitet jedynie słuszny, w której zwracałem uwagę na brak przedstawicieli Prezydenta RP w składzie "Komitetu Honorowego Obchodów 65. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego" powołanego w piątek przez Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz Waltz.

Otrzymałem informację z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP, że na prośbę środowisk kombatanckich do Komitetu Honorowego wszedł Aleksander Szczygło (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego), oraz że władze warszawskiego ratusza zapowiedziały, że do komitetu zostanie zaproszony też Władysław Stasiak, wiceszef Kancelarii.

Prezydent Lech Kaczyński przyjął patronat narodowy nad uroczystościami.

Komentarz: Domyślam się, że ponieważ lista ze składem Komitetu zaprezentowana przez służby prasowe Ratusza zarówno przed jak i po pierwszym posiedzeniu nie zawierała wymienionych powyżej przedstawicieli Prezydenta RP, to jest to decyzja z ostatnich dni.

Dziwne byłoby zaproszenie wszystkich przedstawicieli najwyższych władz i pominięcie przedstawicieli Prezydenta RP, ale rozumiem, że środowiska kombatanckie zareagowały na to "przeoczenie".

2 komentarze:

roody102 pisze...

Z moich informacji wynika, że Szczygłę zaproszono na spotkanie w dniu konferencji i pierwszego posiedzenia. Natomiast patronat był załatwiony wcześniej, ale nie wiem kiedy dokładnie.

pretm pisze...

Opieram się na liście ze składem komitetu opublikowanej po posiedzeniu w ramach informacji prasowej. Na liście opublikowanej dzień wcześniej również szefa BBN nie było.

Lista w pdfJeżeli został zaproszony w tym samym dniu to nie świadczy to najlepiej o zapraszających.

Patronat oczywiście musiał być wcześniej, bo ta informacja była na stronach Prezydenta w piątek.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.