7 maj 2009

Komitet jedynie słuszny.

W składzie "Komitetu Honorowego Obchodów 65. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego", który będzie powołany jutro, wśród 45 członków komitetu znajdą się: Donald Tusk, Ewa Malinowska – Grupińska, Bronisław Komorowski, Bogdan Klich, Hanna Gronkiewicz – Waltz, Bogdan Borusewicz, Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda.

Lista dostępna jest tutaj.

Przedstawiciele Prezydenta RP, który zawsze bierze udział w obchodach? Najwyraźniej nie są potrzebni. Facet z Gdańska sam sobie poradzi.

15 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Jak podaje tvn24 "W obawie przed kombatantami ktorzy domagaja sie wyzszej emerytury obchody PW zostana przeniesione do Szczecina"

Anonimowy pisze...

Ale wiocha! Jak tym ludzom nie wstyd! Ale trzeba mieć kręgosłup zeby odmówić. Można nie lubić Kaczyńskiego, ale żeby byli powstańcy nie upomnieli się o prezydenta? No cóż widocznie na zapleczu bufetu panują takie zasady.

Anonimowy pisze...

powrót do przeszłości, jedyna słuszna partia, jedyne słuszne myśli, "zadymiarze", pałowanie....

pretm pisze...

Platformie w Bastionie wolno więcej.

Anonimowy pisze...

"pażiwiom - uwidim"

Anonimowy pisze...

Ten z Gdańska cierpi na brak czasu. Może przyjmie w tym czasie ambasadorów i listy uwierzytelniające, a nie będzie brał udziału w kampani jak ktoś słusznie zauważył "jedynie słusznej partii". :)

roody102 pisze...

Przedstawiciela w komitecie nie ma, ale na wniosek prezydent Warszawy prezydent Polski objął uroczystości swoim patronatem.

pretm pisze...

Tak jak objął patronatem uroczystości np. w 2006 roku.

OK, ale nie zmienia to mojej opinii, że zaproszenie przedstawicieli wszystkich najwyższych urzędów państwowych przy pominięciu Prezydenta RP jest niezręcznością i ociera się o złośliwość skoro jest miejsce dla reżysera filmowego.

Anonimowy pisze...

czy informację roody102 można gdzieś potwierdzić?

pretm pisze...

Tak na stronie Pana Prezydenta: link

roody102 pisze...

@ pretm:

Ociera się, przyznaję.

Anonimowy pisze...

Na pierwszym miejscu: Pan "Profesor" Bartoszewski (Pełnomocnik...), a na miejscu czterdziestym: Pan Adam Strzębosz (Profesor Prawa)...

mamablues pisze...

W tym zestawie nazwisk jest też szef Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie, a nie ma dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego. Swoją drogą ciekawe, czy istnieje oprócz komitetu honorowego komitet organizacyjny albo inna grupa, która będzie pracować nad programem obchodów, a nie tylko tkwić sobie na liście. Jakie w ogóle są zadania takiego "komitetu honorowego", znalazłeś gdzieś może taką informację? Z mteriału prasowego UM wynika, że posiedzenie komitetu było zamknięte dla dziennikarzy, więc nie wiadomo właściwie, po co to ciało.

pretm pisze...

Witam,

Będzie Komitet Organizacyjny, który ma zostać powołany po zatwierdzeniu programu obchodów. Pewnie już taki jest gotowy.

Jeżeli chodzi o Komitet Honorowy to nie doszukałem się wczoraj informacji jaka jest jego rola, choć pewnie konsultuje się z nich program. Na razie jedyny konkret to ten apel, aby politycy nie pojawili się na Powązkach o 17.

O szczegółach organizacji można przeczytać w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych. Link do dokumentu pdf

mamablues pisze...

Dzięki. Czyli główny ciężar organizacji spoczywa na MPW. I dobrze:)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.