20 maj 2009

Barometr Warszawski - HGW a HGW sprzed miesiąca.

TVN Warszawa: Barometr podniósł ciśnienie opozycji.

20 maja, Prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz dla TVN Warszawa:
(...) Prezydent Warszawy broni się mówiąc, że barometr tajny nie jest i wkrótce każdy będzie mógł go zobaczyć.

- Mamy zamiar to upublicznić na stronie Centrum Komunikacji Społecznej. Myślę, że stanie się to w najbliższym czasie, to kwestia dni, nie tygodni - zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Źródło: Link do strony.

20 kwietnia, pismo podpisane przez Panią Prezydent Hannę Gronkiewicz Waltz:
(...) W obecnej chwili nie przewiduję możliwości upublicznienia wyników "Barometru" na stronie internetowej. Prawdopodobnie w przyszłości część wyników będzie dostępna na stronie internetowej tworzonej przez Centrum Komunikacji Społecznej w ramach projektu "Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie" (finansowanie - Norweski Mechanizm Finansowy).

Platforma będzie stanowiła narzędzie służące do przedstawienia społeczności lokalnej zamierzeń i przedsięwzięć miejskich, konsultowania i wymiany opinii, prowadzenia badań i sondaży.
Źródło: Link do dokumentu pdf.

Jeden miesiąc a taka różnica zdań.

Pani Prezydent i jej urzędnicy bronili się jak mogli przed publikacją Barometru Warszawskiego. Np. w listopadzie 2008 moje mailowe pytanie o upublicznienie wyników zostało zignorowane przez wypowiadającego się w materiale dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej. Podobnie było z zapytaniami radnych o udostępnienie wyników badań z lat poprzednich.

Gdyby nie fakt, że Barometr musiał zostać przekazany w oparciu o ustawę o dostępie do informacji publicznej, to byłby nadal tajny i nie mielibyśmy tej zmiany stanowiska. Dlatego darowałbym sobie taktykę "przecież Barometr tajny nie był".

PS Gdzie był Pan Rzecznik, aby wypowiedzieć się sprawie "konkretnego nazwiska" i swojego wywiadu sprzed kilku miesięcy? Jestem zawiedziony. To w nawiązaniu do Barometr Warszawski 2008 - oceny władz miasta.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Hanko nierozsądna. Sondaże Ci spadają , psu na budę Twe nikłe poparcie sama PO Cię będzie szarpać iż korki w Stolicy jej psują sondaże na wybory! Pewnie to wszystko przez (czy nie "szab****oja" - tak pytam nie stwierdzam, żeby nie podpaść pod paragraf) Wiceprezydenta K........ Pozbądź się go Kochana Pani Prezydent a sondaże wystrzelą w górę jakoś tam coś tam.

niniejszy test ma charakter satyryczny w z związku z czym nie podlega ściganiu karnemu i cywilnemu podpisał:autor

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.