10 kwi 2009

Wielbłąd.

W nawiązaniu do Warszawski PiS szturmuje Euro Parlament (Gazeta Wyborcza), czyli do wystawienia na warszawskiej liście wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Jakubiak i Pawła Poncyljusza.

Oboje są (podobno) potencjalnymi kandydatami w wyborach na Prezydenta Warszawy w 2010 roku. Jakie są ich szanse za półtora roku to zupełnie inna dyskusja, ale testowanie ich w wyborach do PE przez dorzucanie w ostatniej chwili do listy na dalszych miejscach jest mało poważne.

Nie ma dużo czasu na kampanię, nie są liderami listy, więc pewnie ominą ich co ciekawsze debaty, kampania nie będzie dotyczyła kwestii warszawskich, czyli jej wartość dla ewentualnych przyszłych kandydatów prawie żadna, a potencjalnie słaby wynik (dalsze miejsca na liście plus sytuacja w Warszawie) będzie w przyszłości przypominany przez konkurentów i media. Poza tym wątpię, żeby faktycznie chcieli być europosłami.

Może się dobić czkawką.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

i... oby sie odbiło :D

pretm pisze...

Poczekamy zobaczymy.

Anonimowy pisze...

a może Paweł Poncyliusz prześcignie tego faszystę Kamińskiego?

pretm pisze...

Jakim faszystą?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.