23 kwi 2009

Rada miasta i absolutorium.

Luźne uwagi oglądając sesję rady miasta:

18:12 Głosowanie: 36 za, 18 przeciw, 1 osoba wstrzymała się. Kwiaty i podziękowania.Wcześniejsze:

11:30 Wystąpienie HGW: Rok bardzo udany. Nasze sprawozdanie jest rzetelne. W dwa lata zrobiliśmy tyle ile w całej poprzedniej kadencji. 84% inwestycji. Najniższy dług w historii. Najwyższa ocena ratingowa. Rekordowy poziom inwestycji, dobra sytuacja finansowa, transparentność budżetu.

Po 10 minutach koniec przemówienia. Skarbnik miasta.

12:00 Teraz sprawozdanie z obrad komisji rewizyjnej (Paweł Lech z PO). Kłopoty z zadłużeniem w służbie zdrowia i ze sprzedażą mieszkań komunalnych.

Godzina 12:15 i Pani Prezydent nadal na sesji. Co z ciastkiem warszawskim?
12:20 Pierwsza kandydatka do nagrody za wazelinę dnia to Maria Łukaszewicz (PO). Powtarza te same liczby co HGW i Pan Skarbnik, ale dodaje do tego "nie znamy trudnej pracy urzędników", "pracownicy siedzieli po godzinach", "nie mielibyśmy drugiej linii metra gdyby nie urzędnicy". Gdzie ta druga linia?

12:25 Słuchając przedstawicieli SLD należy pamiętać, że chłopcy wymienili głosy za absolutorium na pomnik Waryńskiego. Gazeta Stołeczna: Pomnik Waryńskiego za absolutorium budżetowe. Nie wyszło drogo tylko 150 tys. zł. Z tej przyczyny nie ma co relacjonować ich wypowiedzi.

Paweł Czekalski (PO): "Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej."

12:43 Teraz mamy slajdy ze zdjęciami z budowy pierwszej linii metra i Krakowskiego Przedmieścia. Jest też zdjęcie najstarszej żyjącej hipopotamicy :)

12:55 Marek Makuch w imieniu klubu PiS: "Nibylandia Platformy". 73% a nie 84% wykonania inwestycji. O obietnicach związanych z Euro 2012 i tych składanych w grudniu 2007. Też są slajdy.

13:20 Marek Rojszyk z SLD. Waryński, Waryński, Waryński, Waryński, kampania nienawiści PiSu, Waryński.

13:30 Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz (PO): "Radni PiS lubią procenty". Dowcip z Palikota. Ale o 84% a 73% ani słowa. Fałszowanie rzeczywistości i podobne.

13:53 Dla rozluźnienia atmosfery najnowsza informacja (gazeta.pl): Zygmuntówka nowym ciastkiem Warszawy Pani Prezydent nie była na tej uroczystości jak zapowiadały jej służby prasowe wczoraj. Ciekawe dlaczego.

14:42 Kolejni radni podsumowują rok 2008. Docinki w stylu "Problemy z procentami".

14:52 Długi nos wyrasta radnej Zofii Trębickiej z PO. Zmiany budżetu w roku 2008 (październik) nie wynikały z uzyskiwania niższych kwot w przetargach (jak twierdzi radna), tylko ze zmiany planu w momencie, kiedy władze miasta już wiedziały, że planu nie zrealizują. Notka: Plan wydatków inwestycyjnych mniejszy o 264 miliony złotych.

Mała aktualizacja w temacie ciastka. Najpierw wydział prasowy zapowiedział obecność Pani Prezydent (ekran 1) a już dzisiaj usunął ją z listy gości (ekran 2).

15:29 "Impreza sylwestrowa była udana" to radna z PO. Budżet sobie, dyskusja sobie.

15:44 HGW ma pretensje do radnych, że musiała wrócić na salę. Przerwała spotkanie z kandydatem na mera Budapesztu :) "Nie będę na wszytko odpowiadać, bo byśmy siedzieli dwa dni", "Możecie sobie tu mówić, prostować, obrażać, pokazujmy się od lepszej strony".

17:10 Zbliżamy się do głosowania. Paweł Czekalski (PO) pomylił Lecha i Jarosława Kaczyńskiego próbując opowiedzieć dowcip. No i jeszcze Palikot warszawskiego samorządu, czyli Andrzej Golimont. Wazelina dla HGW i "jak bardzo nienawidzę" Lecha Kaczyńskiego po raz 498.

18:07 Ludwik Waryński rządzi.

35 komentarzy:

Anonimowy pisze...

I wystarczy. Z tego przemówienia wynika wszystko. Czy ktoś z obecnych na sali zadał pytanie HGW a ona nie udzieliła odpowiedzi? Wtedy byłoby brzydko. Napisz jeśli komuś nie odpowiedziała i na jakie pytanie.Ludzie z branży rozmawiają "na skróty".jolantasobik@onet.eu

pretm pisze...

Czy ktoś z obecnych na sali zadał pytanie HGW a ona nie udzieliła odpowiedzi?A znasz procedurę? Na pytania dopiero przyjdzie czas. Zobaczymy wtedy gdzie będzie HGW.

Anonimowy pisze...

Będzie zajęta innymi ważnymi czynnościami, jak przecinanie wstęgi w nowo otwieranym szalecie miejskim gdzieś na Kabatach. Przyśle Jakubiaka zamiast, a on jak zwykle ...

Anonimowy pisze...

ciekaw jestem kto opłaca autora tych artykułów bo raczej nie robi tego w czasie wolnym od pracy :). Może pretm odpowie?

pretm pisze...

Ojej aż tak boli? Odpowiednie planowanie.

Anonimowy pisze...

mnie nie boli, choć z tego co wiem to idzie z moich podatków ...... A jeśli chodzi o stanie na straży publicznych pieniędzy Pretm miejscami jawi się jak Don Kichot

pretm pisze...

choć z tego co wiem to idzie z moich podatkówDowody? Choćby cień dowodu?

Anonimowy pisze...

Znam procedurę.Odpowiesz mi po zakończeniu sesji, na które pytanie nie było odpowiedzi.Poza tym: po co ma kowal kleszcze? Po co HGW ma ludzi? Na każde pytanie będzie odpowiedź.Fachowa.
jolantasobik@onet.eu

Anonimowy pisze...

płacę na takich jak Pretm podatki, przecież bierzesz człowieku kasę z budżetu. Zaprzeczysz?

pretm pisze...

No nie rozśmieszaj mnie. Rozrywkę dostarczają mi już dzisiaj radni.

Anonimowy pisze...

chyba również z PiS-u. Może dla Ciebie jest to śmieszne, ale mnie to nie śmieszy, to jest cała WASZA prawda, uczciwość i rzetelność. Lepiej weź sie do roboty za którą powinni Ci płacić

Anonimowy pisze...

Ja też płacę podatki i niestety na takich jak niektórzy też. Cenię i rozumiem ludzi, którym nie podoba się coś oczywistego, ale szukanie dziury w całym? Przecież jest tyle spraw, które nie mogą podobać się, które bulwersują każdego dnia, które trzeba było dawno zmienić a nic nie dzieje się w tym kierunku. A co do HGW, to trzeba być obiektywnym: ona stara się i w mojej ocenie, jak na razie to jej wychodzi.Jeśli zrealizuje tylko 10% swoich obietnic-to i tak będzie najlepsza ze wszystkich prezydentów miasta.Osobiście podziwiam jej energię, siłę i uczciwość. Ktoś tam zarzucił jej kiedyś, że sprzedała jakąś kamienicę.Jeśli tak, to może zrobili to jej pracownicy z PiSu, których nie wyrzuciła na zbity pysk, a teraz są tego konsekwencje?Może. Za mało wiem na ten temat by wypowiadać się. Wiem, że jest uczciwą osobą i zarabia tyle(i zarabiała wcześniej), że nie musi robić przekrętów. Jeśli została przez kogoś wrobiona, to ten zapłaci głową za to i publicznie o tym powie.jolantasobik@onet.eu

pretm pisze...

A co do HGW, to trzeba być obiektywnym: ona stara się i w mojej ocenie, jak na razie to jej wychodziTo nie jest obiektywność tylko własna opinia. A do takiej każdy ma prawo.

pretm pisze...

"Lepiej weź sie do roboty za którą powinni Ci płacić"

To jak z tymi dowodami?

Anonimowy pisze...

a co mam może Ci przesłać Pit-y? Może zaprzeczysz że nie bierzesz pieniędzy z budżetu? i nie siedzisz teraz w robocie i bawisz się za publiczne pieniądze? co mam Ci jeszcze udowodnić?

pretm pisze...

No udowodnij.

pretm pisze...

Albo nie zawracaj głowy.

Anonimowy pisze...

to Ty nie zawracaj głowy, bo nie odpowiesz i dobrze wiesz dlaczego. Jesteś tak samo dwulicowy jak Twa formacja. To tyle w tej kwestii.

pretm pisze...

Jakoś nie widzę potrzeby tłumaczenia się wobec klasycznego pomówienia do którego odnosiłem się już wcześniej wielokrotnie.

Anonimowy pisze...

oczywiście pretm - pomówienie - więc gdzie jest zaprzeczenie? podaj link, wskaż adres :)

Anonimowy pisze...

Podatki, które niestety płacimy wydawane są przez HGW np. na budowanie stadionu dla prywatnej firmy ITI. I to jest dopiero skandal ....

Anonimowy pisze...

PRETM-ie, co ty tak konkretnie zarzucasz HGW? wypunktuj. Bo z tego co widzę, to Ty przypominasz mi takiego kundla ujadającego zza winkla zarośniętgo krzakami. Amen na dziś.jolantasobik@onet.eu

Anonimowy pisze...

Szanowna Jolu :) Masz to wszystko wypunktowane na stronie http://hgw-watch.pl :)

Anonimowy pisze...

Szanowna Pani Jolu

Mogę Pani potwierdzić, iż to z podatków płaconych przez Pretm (w odpowiedniej proporcji) utrzymywane są m.in. służby miejskie. Wolny zawód upoważnia do wykonywania pracy w dowolnie wybranym czasie.

Anonimowy pisze...

Pretm, szacunek dla Twojej strony, dla tego co robisz! Pzdr

pretm pisze...

Sprawa tzw. ustawianych konkursów na stanowiska urzędnicze, niekontrolowany wzrost liczby urzędników oraz kosztów funkcjonowania urzędu, brak przejrzystości np. w odniesieniu do nagród, kolesiostwo w spółkach miejskich, którego miało nie być, usunięcie programu wyborczego po wyborach. Nie wspominając o wielu obietnicach z których się wycofano.

Anonimowy pisze...

No niesamowite jak kogoś boli, że ktoś inny bacznie patrzy władzy na ręce. I to po prostu nie do pojęcia dla niego, że po pierwsze - robi to bo to lubi, po drugie - nie musi mu za to nikt płacić, po trzecie - nie można się przyczepić do rzetelności przedstawianych materiałów - popartych w dużej mierze materiałami źródłowymi.
Gratuluję dobrej roboty Panie Pretm! Nie jestem z Warszawy ale Pańskie treści czytam regularnie. Jest Pan dla mnie również inspiracją w tematyce wniosków o informację publiczną :)
Ech... Niektórzy myślą, że tylko ciężko pracujący urzędnicy opłacani z naszych podatków mają czas pomiędzy jedną a drugą kawą na prowadzenie takiego bloga :)

pretm pisze...

To miłe, dzięki :)

Anonimowy pisze...

Żeby oceniać trzeba mieć do czegoś odniesienie. Ja sprowadziłem sie do Warszawy za rządów Jaśnie nam Miłościwie Panującego i pod względem podejścia do inwestytcji infrastrukturalnych to HGW wygrywa w cuglach.

KAczyński robił nie wiele - wszedzie widział przekręty a jak już jakiś przetarg jego magicy zrobili to potem się zazwyczaj w sądzie kończyło, przypomnieć?
Pl Piłsudskiego, most północny.. wymieniać dalej?
Ile autobusów kupiło MZA za Kaczyńskiego - zero!
Może zaczniemy rozmawiać normalnie i porównywać gdzie HGW jest słaba a co robi lepiej...

Ja wiem że prawda WAS boli i nawet wyroki sądów macie gdzieś .. bo sąd, sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie..

pretm pisze...

Nie wszyscy patrzą na miasto tylko z perspektywy inwestycji drogowych.

Kilka rzeczy z podsumowania kadencji 2002-2006 (dokument dostępny na stronach miasta):

- Muzeum Powstania Warszawskiego,
- Rozbudowa monitoringu miejskiego (z 96 kamer w 2002 do 234 kamer w 2006 tam gdzie instalowano kamery liczba przestępstw spadła o około 50%-70%),
- Prawie dwukrotny wzrost liczby funkcjonariuszy Straży Miejskiej i modernizacja samej Straży (zmiana priorytetów i odejście od zajmowania się tylko zakładaniem blokad na koła), patrole szkolne,
- Zwiększenie wsparcia finansowego dla policji np. sfinansowanie w latach 2004/2005 ponad 25 tys. dodatkowych patroli rocznie, w 2005 500 dodatkowych etatów policyjnych, kupienie dla policji nowoczesnego sprzętu,
- Podpisanie umowy na odbudowę Pałacu Saskiego, przygotowanie do budowy Centrum Naukowego Kopernik, prace nad Muzeum Sztuki Nowoczesnej, przygotowanie do budowy Muzeum Historii Żydów Polskich.
- Rewitalizacja Krakowskiego Przedmieścia (pierwsza część zakończona już w tej kadencji),
- Parkingi Park&Ride (Wilanowska-Włościańska-Połczyńska),
- Wydziały Obsługi Mieszkańców,
- Z inwestycji drogowych (część w trakcie realizacji): Budowa odc. II B Trasy Siekierkowskiej od ul. Bora-Komorowskiego do ul. Płowieckiej wraz z estakadami, Budowa Ronda Starzyńskiego z dwiema estakadami (druga dokończona już w tej kadencji), Przebudowa Al. Jerozolimskich na odcinku od Ronda Zesłańców Syberyjskich do wiaduktów nad torami PKP, wzrost nakładów na remonty dróg,
- Wzrost nakładów inwestycyjnych na ochronę zdrowia (2003 to 10.3 milionów zł, 2006 to 89 milionów zł).

Anonimowy pisze...

Pretm, nie trać czasu na tych emisariuszy ubekistanu, oni dobrze wiedzą co jest na rzeczy, ale mają zlecone zadanie do wykonania i niczym ich nie przekonasz, bo piszesz im to, co doskonale sami wiedzą, ale prywatnie, bo służbowo mają mówić co innego. A ponieważ to ich praca, więc ich nie przegadasz, zajmą ci cały czas i to też będzie część zadania.

Anonimowy pisze...

Polecam jakiegos psychiatrę powyższemu anonimowi bo widać oznaki syndromu oblężonej twierdzy lub początków schizofrenii. Wszędzie agenci oraz tajemniczy układ...

Anonimowy pisze...

Panie pretm macie nie kompletne dane z waszego biura politycznego.

Inwestycje drogowe o krórych pisałeś miały swoją historię:
- trasa siekierkowska - odcinek budowany ponad 4 lata. Miał być z hukiem oddany przed wyborami ku chwale kazia M ale okazało sie ze są problemy z odbiorem. W końcu odebrano a potem na nowo zamknięto by poprawić usterki. Pomijam już zaniechania dotyczące BodzioCars i wykupu gruntów pod tą trasę
- Węzeł Wołoska/marynarska - prawie 1,5 roku obsuwy, skrzyżowanie przy galerii mokotów - dziwnym trafem zrobione bez przetargu - słynna afera
- estakady nad rondem Starzyńskiego - robione w pośpiechu by zrobić okazje do przecinania wstęgi dla Kazia. Jedyna budowa w historii na której pracowano 24h by zdąrzyć oddać przed wyborami. Nie bardzo wyszło
- Wyremontowany odcinek ul. Wołoskiej został uznany za bubel roku 2004
- niemalże wszystkie remonty miały obsuwy (Górczewska, nowy świat, al krakowska), a wiele przez długi czas dawały prace dziennikarzom.

I ty człowieku masz czelność pisać te swoje głupawe tekściki - ze most północny będzie za 32 miesiące? - twój idol udawał tylko ze coś robi... a palcem nie kiwnął tylko szpionów wszędzie widział

A co do biletów metropolitalnych - to niejaki kaczyński zlikwidował wspólny bilet na KM i komunikacje

pretm pisze...

Czyli nie chodzi o fakt, że wykonano tylko teraz o to "jak wykonano".

Jedyna budowa w historii na której pracowano 24h by zdąrzyć oddać przed wyborami. Nie bardzo wyszłoCo nie wyszło? Proponuje sobie poszukać materiału z Kuriera Warszawskiego gdzie obliczono jakie były finansowe korzyści np. dla kierowców z przyspieszenia prac. Można było wydać dodatkowe pieniądze i zaoszczędzić a aktualna władza drugiej estakady już tak szybko nie otworzyła.

niemalże wszystkie remonty miały obsuwy


A które inwestycje nie mają obsuwy? W tej kadencji też się takie zdarzają w stosunku od obiecywanych harmonogramów np. oddanie pierwszej linii metra, rozpoczęcie budowy Mostu Północnego, realizacja Mostu Karsińskiego, druga linia metra.

PS Proponuję przestać pieprzyć o biurze politycznym bo to już nudne jest.

Anonimowy pisze...

Towarzyszu Pretm - wykorzystuje tylko twój język.

Zwracam tylko uwagę jakie teksty sam piszesz. Zejdź na ziemię bo bardzo łatwo można pokazć "dokonania" el presidente w porównaniu do HGW
i w obszarze infrastrukury nie ma sie czym chwalić, a o stylu nie wspomne


Ku chwale jedynej słusznej Partii

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.