16 kwi 2009

O zawiadomieniach.

Drobna refleksja (od razu ostrzega niezbyt odkrywcza) po przeczytaniu artykułu Ekspertyzy za miliony na stronach Życia Warszawy o kontrowersyjnych wydatkach w roku 2008 spółki Technoport zarządzanej przez działacza Platformy Obywatelskiej. Ratusz złożył zawiadomienie do prokuratury.

Z reguły, kiedy Ratusz składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie poprzednich władz to zawsze podzieli się tą informacją z jedną z gazet (przez duże G), aby uzyskać maksymalny rozgłos. Wtedy Jarosław Jóźwiak specjalista o kontroli poprzedników bryluje w mediach w dyscyplinie "Jak bardzo jestem oburzony na tych złych ludzi".

A tym razem było cichutko. Gdyby nie dyskusja przy okazji uchwały o likwidacji spółki pewnie temat nie pojawiłby się w mediach.

Takie dokumenty jak zawiadomienia do prokuratury wraz z wynikami kontroli powinny być publikowane automatycznie na stronach urzędu a tak jesteśmy zdani na łaskę urzędniczą.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

A czy za te przewały Zarządu i Rady odpowie Prezydent Kochaniak odpowiedzialny za nadzór? Warto się w końcu zająć tym osobnikiem.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.