29 kwi 2009

O "nieprofesjonalne zachowanie Dyrektor Biura Promocji".

Z reguły takie rzeczy pozostają w rodzinie, dlatego warto zwrócić uwagę na poniższe zapytanie Aleksandry Sheybal-Rostek, radnej Rady Warszawy z Platformy Obywatelskiej.

Zapytanie dotyczy zachowania Katarzyny Ratajczyk, szefowej Biura Promocji:
Dlaczego tolerowane jest nieprofesjonalne zachowanie Dyrektor Biura Promocji Miasta Pani Katarzyny Ratajczyk? Zarzutów pod jej adresem jest wiele i wielokrotnie słyszałam od mieszkańców miasta o jej ignorancji. Sądzę jednak, że przekroczona została pewna granica.

Prezes organizacji pozarządowej współpracującej z miastem przybył osobiście do Biura Promocji w celu umówienia się na spotkanie. Na to usłyszał, że ma napisać "konspekt rozmowy" i na tej podstawie Pani Ratajczyk wyrazi zgodę lub nie na osobiste spotkanie. Tak nie może zachowywać się żaden urzędnik miasta a w szczególności Dyrektor Promocji.
Źródło: Link do dokumentu pdf.

Czy pożegnamy Panią Dyrektor od pomysłów na wyrzucanie fortepianów przez okna? Wątpliwe.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Kolejny popis zakały tego miasta i podległych jej urzędolników, ciężko pracujących w pocie czoła, ale za to sowicie za naszą kasę wynagradzanych.

GRONKIEWICZ-WALTZ ZAKAZAŁA „POLSKIEGO ŚPIEWANIA”!
wg, Niezalezna.pl, 30-04-2009 08:36

Urzędnicy prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO), zakazali organizacji koncertu „Polskie Śpiewanie” na placu Zamkowym. Impreza odbędzie się o tej samej porze (2 maja o godz. 15) w kinie Palladium przy ul. Złotej 9. Prosimy o powiadomienie znajomych!

O zmianie miejsca koncertu prosimy poinformować wszystkich swoich znajomych, którzy zamierzali udać się na „Polskie Śpiewanie”. Najlepiej zrobić to e-mailem bądź SMS-em.

Program i przebieg koncertu pozostaje ten sam. Spotykamy się 2 maja o godz. 15, tyle że w kinie Palladium przy ul. Złotej 9. Na estradzie wystąpią Andrzej Rosiewicz, Dominika Świątek, Marcin Wolski oraz zespoły folklorystyczne. Wspólnie będziemy śpiewać pieśni patriotyczne – coraz mniej chętnie widziane, jak widać, w III RP Donalda Tuska. W koncercie wezmą także udział dzieci niepełnosprawne, które miały zaprezentować swoje talenty artystyczne na placu Zamkowym.

- Tak naprawdę głównie dla tych dzieci postanowiliśmy nie odwoływać imprezy, tylko przenieść ją do kina Palladium. Wciąż jednak nie wiem, jak mam im powiedzieć, że nie wystąpią przed Zamkiem Królewskim - mówi portalowi Niezalezna.pl Anita Czerwińska, organizator imprezy.

Udział w koncercie to nie tylko okazja do świętowania Dnia Flagi wspólnie z piosenkarzami i dziećmi, lecz także forma protestu przeciw wzmagającej się cenzurze ze strony państwa rządzonego przez Platformę Obywatelską. Urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz zakazali bowiem organizacji imprezy na placu Zamkowym pod pretekstem niedopełnienia formalności, choć wcześniej zapewniali, że pod względem administracyjnym nie ma żadnych uchybień.

Wielce prawdopodobne, iż prawdziwym powodem skandalicznej decyzji magistratu są publikacje dotyczące Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej kolegów z PO, zamieszczane m.in. w „Gazecie Polskiej” i na portalu Niezalezna.pl (patronach medialnych „Polskiego Śpiewania”).

Zakazanie jedynego na taką skalę patriotycznego koncertu w kraju to nie pierwsze wybitne „osiągnięcie” najgorszego prezydenta w historii Warszawy. Wcześniej Hanna Gronkiewicz-Waltz wykazała się m.in. wypłaceniem gigantycznych nagród dla swoich biurokratów (ponad 57 mln zł), chaotycznym remontem Warszawy, pomocą (za pieniądze podatników) koncernowi ITI, ustawianymi konkursami w ratuszu, niszczeniem tradycyjnego handlu, wydaniem 100 tys. zł na „Plan Działań na rzecz Zrównoważonego Zużycia Energii” (walka z nieistniejącym globalnym ociepleniem) oraz neutralizowaniem „negatywnych mocy” na skrzyżowaniach poprzez instalację radiestetycznych „odgromników”.

Przypominamy także, iż koncerty z cyklu "Polskie Śpiewanie" organizowane są bez żadnej pomocy państwa i miasta - w przeciwieństwie do takich ważnych dla Hanny Gronkiewicz-Waltz uroczystości jak Dzień Ziemi czy Święto Europy.

Sponsorami imprezy są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe oraz SKOK Stefczyka. Patronat medialny nad koncertem, zorganizowanym przez „Niezależną Gazetę Polską”, objęły portal Niezalezna.pl, "Gazeta Polska" i "Nowe Państwo". Patronat honorowy sprawuje Michał Kamiński, kandydat do Parlamentu Europejskiego (na podstawie umowy z Komitetem Wyborczym PiS).

Warszawa, kino Palladium (ul. Złota 9), sobota 2 maja 2008 r. godz. 15.00.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/19997

Anonimowy pisze...

HGW konsekwentnie chroni swoich urzędasów w przypadku największych nawet skandali.Za to nagradza po królewsku.Nie ma się co dziwić,że mają wszystkich spoza dworu HGW za smiecie i odpowiednio ich traktują!!!Za nasze pieniadze niestety!!!:-(((((

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.