11 kwi 2009

Nie-wielbłąd, czyli "budujemy legendę Warszawy".Ciekawy wywiad Jana Ołdakowskiego w TVN Warszawa o aktualnych działaniach MPW wychodzących poza samo Muzeum:

TVN Warszawa: Muzeum Powstania Warszawskiego buduje legendę stolicy.

Pytanie o pieniądze, za które chciała grać Metallica:
"Rzeczywiście jest kłopot ze znalezieniem w tym roku sponsora na taką kwotę. Uważam, że takiego zespołu jak Metallica nie można zaprosić za pieniądze publiczne, w tym roku, kiedy jest kryzys, kiedy są cięte budżety instytucji kultury."
Podejście niezbyt znane niektórym ludziom w Ratuszu np. tym od 4 milionów złotych wydanych na Boysów i covery ABBY.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Bardzo lubię Muzeum Postania Warszawskiego. Kiedyś zaprowadziłem tam wycieczkę Szkotów, którzy potem przez pierwszy raz w swoim życiu zamilkli na pół godziny. Oczywiście Muzeum to element propagandy historyczenej. Powstanie z punkt widzenia politycznego i wojskowego było szaleństwem ale dziś ważne są symbole - prawda historyczna - kogo obchodzi?

Anonimowy pisze...

Acha i ostatnia uwaga! Pretm proszę pisz po polsku "11 kwietnia" ( w domyśle 11 dzień miesiąca kwietnia) a nie "11 kwiecień" !!!! chyba że jesteś kryptoplatformiarzem i nie lubisz języka polskiego!!!!2

pretm pisze...

Tłumaczenie platformy Blogger nie lubi.

Anonimowy pisze...

z tego co pamietam to na boysow nie bylo 4 miliony, to byl budzet na całą impreze, prosze nie manipulowac, bo straci pan wiarygodnosc

pretm pisze...

Skrót myślowy, myślę, że wszyscy wiedzą o co chodzi jeżeli jest napisane "i covery ABBY".

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.