29 kwi 2009

Najlepsza wróżka z Ratusza podtrzymuje dobrą passę.

Ponad rok temu wiceprezydent Jarosław Kochaniak niepytany przez nikogo zaprezentował radnym przewidywany wzrost kosztów realizacji sześciu kluczowych inwestycji. Na pytanie jednego z radnych skąd ma takie informacje, miał odpowiedzieć, że od inwestorów.

Dosyć oryginalne zachowanie w momencie, kiedy do składania ofert w poszczególnych przetargach pozostało trochę czasu, a miasto nie miało zarezerwowanych środków w WPI na kwoty podawane przez wiceprezydenta.

Po roku pięć przetargów zostało już rozstrzygniętych: stadion Legii za 450 milionów złotych (dokładnie tyle ile zapowiedział wiceprezydent), Centrum Nauki Kopernik za 337 milionów złotych (wiceprezydent zapowiedział "ponad 300 milionów zamiast 255 milionów"), Most Północny za prawie miliard złotych (wiceprezydent: "ponad miliard zamiast 543 mln"), centralny odcinek drugiej linii metra w powtórzonym przetargu za 4.1 miliarda (wiceprezydent: "3,5-4 mld zamiast 2,8 mld").

Dzisiaj wyłoniono zwycięzcę w przetargu na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich. Inwestycja ma kosztować ponad 152 milionów złotych.

Jaki przewidywany koszt podał Jarosław Kochaniak rok temu? Od 160 milionów do 250 milionów złotych. A mówił to w momencie, kiedy zarezerwowano na ten cel tylko 80 milionów złotych.

Jeszcze tylko przetarg na Muzeum Sztuki Nowoczesnej i będzie prawie jak szóstka w totolotku.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

poprostu były to z góry zaplanowane wydatki, o których wiedziała tylko nieliczna grupa, teraz plan jest wprowadzany w życie. Pewnie znowu mają kredyty do spłacenia, za domy, kampanię i przyszłą kampanie. Jak na dłoni widać, że urzędnicy są na pasku płac u inwestorów. Czy to mnie dziwi? Nie.
PS
Zadziwiająca trafność w przewidywaniu.

Anonimowy pisze...

Kolejny uciekł z Tworek i widzi układ...
teraz z Turkami,Włochami .. no i z Krauze bo przecież Polaqua przetrgi też wychaczyła....

Spieprzaj Dziadu pisze...

I jaki jest problem doktorku? układzik mamy? ulala będzie afera... Kurskiego trzeba wzywać..

pretm pisze...

Spokojnie można było to zmieścić w jednym komentarzu skoro jest ten sam autor. To chyba nie rozdwojenie jaźni?

Anonimowy pisze...

hehe przyjacielu nie ma układu? chyba nie wyobrażasz sobie, że duże przetargi wygrywa się przez złożenie tylko korzystnej ofertu? na prowizję dla urzędników by nie starczyło. Za zwykły remont chodnika pod urzędem w Kutnie płaci się prowizję.

prowincjusz pisze...

Znaczy się pretm trafił, bo zaczynają pyszczyć anonimy...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.