14 kwi 2009

Kolejna odsłona przedstawienia "Jak nie odpowiadać na proste pytania".

Niektórzy z dziennikarzy naszej oświeconej prasy lokalnej lubią pastwić się nad radnymi za składane przez nich interpelacje. Później przy tak opisanych radnych urzędnik warszawskiego Ratusza to prawie Święty, który ze stoickim spokojem znosi niezbyt mądre zapytania radnych.

Niestety dziennikarze wybiórczo czytają interpelacje i nie zauważają jak bezczelny potrafi być urzędas, który nie odpowiada na proste pytania.

Do rzeczy. Adam Kwiatkowski (radny Rady Warszawy) pod koniec marca w swojej interpelacji zadał dwa proste pytania:
W nawiązaniu do nagród, jakie otrzymali/otrzymują pracownicy Urzędu m.st. Warszawy, proszę o informację, czy przyznała je Pani Prezydent Burmistrzom Dzielnic?

Jeżeli Burmistrzowie otrzymali/otrzymają nagrody proszę o podanie, którzy Burmistrzowie i Wiceburmistrzowie Dzielnic otrzymali/otrzymują nagrody i w jakiej wysokości?
W tym miejscu proponuję chwilę na zastanowienie jak można zrozumieć sformułowanie "którzy Burmistrzowie i Wiceburmistrzowie Dzielnic". A teraz odpowiedź z 9 kwietnia Jarosława Maćkowiaka, sekretarza miasta:
W odpowiedzi na interpelację z dnia 30 marca 2009 r. uprzejmie informuję Pana Radnego, że w grudniu 2008 r. przyznane zostały Burmistrzom Dzielnic i Zastępcom Burmistrzów Dzielnic nagrody uznaniowe.

Wysokość nagrody uznaniowej uzależniona była przede wszystkim od zaangażowania w realizację zadań przez poszczególne Zarządy Dzielnic, a także od liczby mieszkańców danej dzielnicy, co przekłada się na ilość zadań do realizacji.

W grudniu 2008 r. najwyższa nagroda, która została przyznana Burmistrzowi Dzielnicy była w kwocie 11.000 zł, a najniższa w kwocie 8.000 zł.

Natomiast Zastępcy Burmistrza Dzielnicy otrzymali nagrody w wysokości od 9.000 zł do 7.000 zł.

Obecnie przewiduje się nagrody na przełomie kwietnia i maja br., jednak ich wysokość - wobec niezbędnych oszczędności, w tym funduszu płac, nie jest jeszcze ustalona.
Genialne. Którzy Burmistrzowie i Wiceburmistrzowie Dzielnic otrzymali nagrody?

Najlepsi
Burmistrzowie i Wiceburmistrzowie Dzielnic.

Wszystko, aby tylko zainteresowany mieszkaniec Warszawy nie dowiedział się, który burmistrz i wiceburmistrz (z imienia i nazwiska) z jego podatków otrzymuje nagrody i jakiej wysokości.

PS Poprzedni raz kiedy stosowano ten sam chwyt: "Jak nie odpowiadać na proste pytania" w wykonaniu Pani Prezydent.

2 komentarze:

Audycja o warszawskiej polityce pisze...

Polecam polityczną audycję o Warszawie na antenie Radia Jutrzenka:

http://magazyn-warszawski.blogspot.com

pretm pisze...

Ciekawe, ciekawe, wysłuchałem. Z kilkoma rzeczami dyskutowałbym, ale zapisałem sobie do greadera.

Poglądy UPRowskie aż bija po uszach. Nawet niewinnej małpiarni Panowie nie przepuścili.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.