13 mar 2009

Za tydzień na sesji Rady Warszawy.

Z serii "o czym na Radzie Warszawy radni będę debatować".

W przyszły czwartek na sesji Rady Warszawy:

Proponowany porządek dokończenia L sesji Rady m.st. Warszawy

Proponowany porządek obrad LI sesji Rady m.st. Warszawy

Punkty, które postaram się zrelacjonować:

Najpierw w ramach dokończenia poprzedniej sesji:
"Informacja Prezydenta m.st. Warszawy na temat wyników kontroli NIK w sprawie zatrudniania pracowników w Urzędzie m.st. Warszawy (konkursy) oraz procedur stosowania tzw. awansu wewnętrznego w Urzędzie m.st. Warszawy."
Nie mam już złudzeń, że od przedstawicieli Ratusza dowiem się czegoś więcej niż "nie było ustawianych konkursów". Szczególnie, że do przedstawienia informacji wyznaczony był Sekretarz Miasta Jarosław Maćkowiak, który rok temu w tym temacie wprowadził w błąd radnych podając nieprawdziwe informacje. Więcej w notkach Sekretarz nie wielbłąd i Jak Sekretarz Miasta oszczędnie gospodarował prawdą.

Ale posłuchać dyskusji zawsze warto.

Na koniec sesji LI dwa punkty będące reakcją na ostatnie wydarzenia:
Projekt uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie powołania doraźnej Komisji Rady m.st. Warszawy ds. wyjaśnienia okoliczności zawarcia i realizacji umowy dotyczącej budowy hali widowiskowo-sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz okoliczności dochodzenia roszczeń związanych z tą umową.
Zapowiada się ciekawa dyskusja.

I jeszcze:
Informacja Prezydenta m.st. Warszawy na temat wyników analizy finansowej kosztów i przychodów nowego stadionu piłkarskiego przy ul. Łazienkowskiej 3
To efekt artykułu Gazety Stołecznej Legia zarobi pół miliarda na stadionie, czyli o analizie, którą Ratusz schował przed radnymi. "Bo to był dokument wewnętrzny" jak powiedział wiceprezydent Jakubiak.

W porządku obrad nie ma punktu dotyczącego przeniesienia szkół z Hożej, choć nie wykluczałbym, że się pojawi. Na ostatniej sesji został odesłany ponownie do komisji, gdyż radni chcieli zaczekać na opnie Rady Dzielnicy Śródmieście.

Taka opinia powinna być w środę, ponieważ na ten dzień zwołano sesję a w porządku obrad jest punkt:
"Projekt stanowiska Rady Dzielnicy Śródmieście w sprawie przeniesienia od 1 września 2010 r. IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie przy ul. Emilii Plater 29 i Gimnazjum Nr 43 w Warszawie przy ul.Emilii Plater 31 do budynku przy ul. Hożej 88."
Nie żeby to miało jakieś znaczenie: notka Zgoda Rady Warszawy nie jest Ratuszowi potrzebna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.