19 mar 2009

Wrzutka plus inne wydarzenia z Rady Warszawy.

Ratusz dorzucił właśnie likwidację szkół na ulicy Hożej 88 do porządku obrad. Wczoraj radni dzielnicy Śródmieście zagłosowali za przeniesieniem szkół.

Platforma wyrzuciła do kosza (zdejmując z porządku obrad) wniosek o powołanie komisji doraźnej "ds. wyjaśnienia okoliczności zawarcia i realizacji umowy dotyczącej budowy hali widowiskowo-sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz okoliczności dochodzenia roszczeń związanych z tą umową".

Zamiast tego radni PO chcą kontroli w ramach Komisji Rewizyjnej. A mają 5 radnych w dziesięcioosobowej komisji.

15:10 I przenieśli szkoły z Hożej 88 do budynku przy ul. Szczęśliwickiej 56. Przeprowadzka we wrześniu roku 2010.

Radni odmówili zabrania głosu przedstawicielom szkół. Wniosek autorstwa Ligii Krajewskiej z Platformy, szefowej gabinetu politycznego Minister Edukacji.

16:15 Jeszcze nie doszliśmy do drugiej dziesiątki punktów w porządku a zebrało się niektórym na wspominki o dawnym Instytucie Weterynaryjnym przy Grochowskiej (radne PO).

16:50 Marcin Kierwiński (szef PO w RW) vs. Maciej Maciejowski (PiS) w sprawie Legii. Skończy się w komisji etyki.

17:50 Cytat sesji z dyskusji nad "raportem z realizacji programu ochrony środowiska m.st. Warszawy za lata 2005-2006". Bartosz Dominiak (SdPL): "Po jaką pi pi pi zatrudniamy tylu urzędników i jeszcze podobno im premie płacimy." Dyrektor w rozsypce.

18:12 Głosowanie nad przeprowadzeniem kontroli przez komisję rewizyjną sprawy hali widowiskowo-sportowej na Ursynowie i odszkodowania. Wszyscy za. Pierwsza decyzja przewodniczącego: przez trzy tygodnie nie ruszamy sprawy.

18:25 Na koniec odzywają się obsesje radnego Andrzeja Golimonta z SLD, czyli "jak bardzo nienawidzę Lecha Kaczyńskiego odcinek 1135".

18:51 I byłoby na tyle. W trakcie ostatniego głosowania zabrakło kworum i przewodnicząca Ewa Malinowska-Grupińska przerwała sesję. Czyli w ten sam sposób w jaki Ligia Krajewska w połowie stycznia (notki: Statut sobie, Pani Ligia sobie. Ligia Krajewska już poznała statut miasta.

Procedury ze statutu nie zastosowano. A zaraz mieliśmy wysłuchać informacji Prezydenta:
Informacja Prezydenta m.st. Warszawy na temat wyników analizy finansowej kosztów i przychodów nowego stadionu piłkarskiego przy ul. Łazienkowskiej 3
No to poczekamy do kwietnia.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Właśnie wyłączono dzwięk w transmisji z obrad Rady Miasta - zapewne by sie obywatele za dużo nie dowiedzieli. Gratulacje za pomysłowość.

pretm pisze...

Już jest z powrotem :)

pretm pisze...

Ale chyba akurat w trakcie procedowania uchwały o kontrolę w sprawie Ursynowa, więc nie wiem jak się skończyło.

Anonimowy pisze...

Sesja została przerwana w zaplanowanym momencie - nie przypadkowym jak Szanowy Pan sądzi.

pretm pisze...

Nie twierdzę wcale, że w przypadkowym, ale wydało mi się, że tylko Legia pozostała do przedyskutowania.

pretm pisze...

miało być "wydawało"

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.