31 mar 2009

Miejska kasa na ratunek.

AKTUALIZACJA 21:30

Ciekawy wątek w wywiadzie TVN Warszawa zamieszczonym w informacji Juwenalia uratowane. Studenci dostaną pieniądze.

Marek Kraszewski, dyrektor Biura Kultury:
(...) Po prostu były błędy formalne, a ponieważ te organizacje otrzymały w tamtym roku środki na Juwenalia i się z nich nie rozliczyły, to my nie mamy możliwości, żeby drugi raz finansować te organizacje. Dlatego też dzisiaj odbyło się spotkanie z prorektorami do spraw studenckich trzech warszawskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki i SGGW i tam ustaliliśmy pewne zasady dofinansowania na zasadzie awaryjnej, tej uroczystości w tym roku.
Najwyraźniej wystarczy materiał we wpływowej telewizji i strach przed studentami, żeby taka drobna rzecz jak problemy z rozliczeniem z publicznych pieniędzy przestała być przeszkodą.

Co tu się dzieje w tym mieście.TVN Warszawa w informacji Juwenalia uratowane. Studenci dostaną pieniądze informuje o przeznaczeniu przez Ratusz miliona złotych na dofinansowanie Juwenalii Warszawskich.

Organizatorzy mieli problem, bo nie wypełnili poprawnie dokumentów a do tego wycofują się prywatni sponsorzy. Wniosek: zabawa miała być skromniejsza. Ale Ratusz pomoże.

Zainteresowała mnie kwota miliona złotych. Jak było rok temu?

Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej STODOŁA na cel "Juwenalia Warszawskie 2008" otrzymało dotację w wysokości 500 tysięcy złotych.

Fundacja na rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego otrzymała dotację w wysokości 300 tysięcy złotych na ten sam cel (na podstawie sprawozdania z wykonania budżetu).

Dla porównania w roku 2007 dotacje wynosiły odpowiednio 150 tysięcy złotych i 65 tysięcy złotych.

Nikomu nie odmawiam prawa do zabawy, ale nie widzę powodu, dla którego miasto ma zwiększać dotację z miejskiego budżetu, bo brakuje sponsorów prywatnych i studenci stanęli oko w oko ze strasznym potworem, który nazywa się "skromniejsza impreza".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.