1 mar 2009

Każdemu po drodze. Do kosza na śmieci.

Wrzesień 2008. Hasło „Warszawa. Każdemu po drodze (Warsaw. On your way)” zostało wybrane w konkursie smsowym, aby promować starania Warszawy o przyznanie miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Tak wtedy Ewa Czeszejko-Sochacka w TVP Info zachwalała wybrane hasło i zapowiadała, że teraz będzie można "uczciwie z tym hasłem iść w świat":


W styczniu Gazeta Stołeczna w artykule Warszawa atrakcyjna jak poczta napisała, że hasło jest już od trzech lat wykorzystywane przez Bank Pocztowy. Ups.

Natomiast od tego czasu nikt się głośno nie przyznał, że skutkiem całej sprawy jest wyrzucenie hasła do kosza. Można o tym przeczytać w odpowiedzi na zapytanie jednego z radnych Rady Warszawy. Zapytanie (dokument w pdf). Odpowiedź (dokument w pdf).

No to daleko z tym hasłem w świat nie zaszliśmy.

Ewa Czeszejko-Sochacka obiecywała, że pod koniec lutego ruszy strona Warszawa2016.pl Pierwszy dzień marca, a na stronie nadal komunikat "Strona w budowie. Przepraszamy."

Orange Warsaw Festival miał być tym wydarzeniem, które przyczyni się do zdobycia tytułu ESK. Miał być: Gazeta Stołeczna i artykuł Warszawskie festiwale muzyczne daleko w tyle.

Nie bądźmy jednak ludźmi małej wiary. Dosypie się kilka milionów złotych i jakoś to będzie.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Ależ, proszę pana, dziś jest 19 kwietnia i strona dalej nie działa (albo może już nie działa :-)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.