28 mar 2009

Godzina dla nowego urzędnika.

Ratusz celebruje dzisiaj imprezę pod tytułem "Godzina dla Ziemi". Wydział PRasowy zapowiada:
28 marca, o godz.20.30 wybije GODZINA DLA ZIEMI. Warszawa potwierdza swoje zaangażowanie w akcję: „wyłączając” kilkadziesiąt miejskich budynków, m.in. Pałac Kultury i Nauki, iluminacje mostów, mury obronne Starego Miasta czy wieżę ciśnień MPWiK. Prowadzimy też w rankingu na najbardziej zaangażowane w akcję miasto w Polsce – już ponad 2000 warszawiaków zarejestrowało się na stronie http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi.
Źródło: Link do strony.

Och ach, nieprawdopodobne.

Warszawska biurokracja też uczciła to wydarzenie. W najlepszy sobie znany sposób, czyli zwiększając zatrudnienie wśród urzędników.

W Biurze Ochrony Środowiska pracuje prawie 100 osób, ale to nie wystarczy i trzeba zatrudnić jeszcze jednego urzędnika na specjalne "Stanowisko ds. edukacji ekologicznej i organizacji imprez proekologicznych".

Czym będzie się zajmował?
  • Organizacja imprez masowych promujących zachowania proekologiczne
  • Przygotowywanie materiałów prasowych
  • Przygotowywanie materiałów promocyjnych Biura Ochrony Środowiska
  • Organizacja konferencji prasowych
  • Prowadzenie edukacji ekologicznej
  • Realizacja zadań związanych z rozliczaniem wniosków o dofinansowanie uzyskanych od podmiotów zewnętrznych
  • Przygotowywanie prezentacji komputerowych
  • Udział w projektowaniu badań społecznych
  • Prowadzenie konsultacji społecznych dla realizowanych projektów
Więcej, więcej urzędników.

9 komentarzy:

Zainteresowany pisze...

A nie mogliby zamiast raz na jakis czas poprosic ludzi o wylaczenie swiatel na godzine wprowadzic ograniczen w oswietleniu? Juz tlumacze o co mi chodzi. Zdazylo mi sie ostatnio kilka razy przebywac w Centrum o dosc poznych godzinach. Generalnie na ulicach pustki, samochodow jak na lekarstwo, ogolnie "pustynia". I w tym momecie naszla mnie refleksja: "Po co swieca sie te wszystkie bilbordy, po co oswietlaja te wszystkie budynki skoro nikt tego nie oglada?". Po co o 3 w nocy oswietlana jest reklama na Rivierze? Przeciez tylko studentom przeszkadza.

Anonimowy pisze...

miasto - biuro edukacji - wysłało do dyrektorów mailową ankietę ilu uczniów wyłączy światełko.... A dzielnicowe Wydziały Oświaty skrupulatnie sprawdzały czy wszystkie szkoły przyłączały się do akcji ha ha

pretm pisze...

miasto - biuro edukacji - wysłało do dyrektorów mailową ankietę ilu uczniów wyłączy światełko....

Że jak? Co za kretynizm.

pretm pisze...

"Po co swieca sie te wszystkie bilbordy, po co oswietlaja te wszystkie budynki skoro nikt tego nie oglada?"

Ciekawe czy takie podświetlane billboardy można regulować.

Zainteresowany pisze...

"Ciekawe czy takie podświetlane billboardy można regulować."

Skoro wylaczaja je rano zeby w dzien nie swiecily to rownie dobrze moga wylaczyc je o 3-4 w nocy. Zwlaszcza w lecie, kiedy rano (ok 6 kiedy ludzie do pracy wyjezdzaja powoli) jest juz jasno. Bo w zimie podswietlenie ok 6 ma sens. Ale i tak w godzinach powiedzmy 12-5 malo kto te bilbordy oglada, a juz na pewno nikt nie zwraca uwagi co reklamuja.

mamablues pisze...

Moja ośmioletnia córka przywlokła ze szkoły NOTATKĘ W DZIENNICZKU o konieczności wyłączenia świateł i namawiania rodziny i znajomych, by zrobili to samo. Wodę dzieciakowi z mózgu robią. Młoda była przejęta, że ratuje Ziemię, dopóki nie pogadałyśmy, że to żadna oszczędność, a wręcz marnotrawstwo (gasząc energooszczędne żarówki i włączając po godzinie zużywa się więcej energii niż paląc je przez cały wieczór).

pretm pisze...

@Mamablues

No to się Ratusz postarał z tą akcją informacyjną.

Beniex pisze...

Super, żeby jeszcze w mieście było widać efekty pracy tych 100 urzędników to spox, ale najwyraźniej coś nie gra, patrząc na problemy z odpadami, integracją siatki ścieżek rowerowych i tysiącem innych problemów...

A co do Earth Day to niezła akcja promująca oszczędzanie energii (chociaż, oczywiście, symboliczna) - szkoda tylko, że w stolicy to tylko PR, a nie realne działania na rzecz np. stawiania paneli słonecznych na dachach budynków komunalnych tudzież termoizolacji. Ale w PR Ratusz całkiem niezłym jest...

pretm pisze...

@ Beniex

integracją siatki ścieżek rowerowych Od tego też będziemy mieli specjalnego urzędnika :) Kilka notek wstecz jest link do ogłoszenia.

A jeżeli chodzi o ED. Nie mam nic przeciwko akcjom zachęcającym do oszczędzania energii, choć bardziej postawiłbym na aspekt finansowy.

W przypadku Ratusza jest to jednak tylko środek do autopromocji. Czy z realnych działań znasz może jakieś efekty pracy specjalnego zespołu w Ratuszu do ochrony klimatu?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.