10 mar 2009

Barometr bezczelności.

Tydzień temu pisałem o przetargu na realizację regularnego badania opinii społecznej "Barometr Warszawski" w roku 2009 (Barometr warszawski w roku 2009), oraz o braku możliwości uzyskania informacji, czy wyniki badań mogą być dostępne dla mieszkańców.

Na początku lutego radny Jarosław Krajewski złożył zapytanie o koszty badań, wyniki z drugiego półrocza 2008 oraz możliwość udostępnienia wyników Barometru radnym Rady Warszawy.

Zapytanie wydaje się być jasne i zrozumiałe:
Chciałbym zyskać szczegółowe informacje na temat Barometru Warszawskiego. Zwracam się z uprzejmą prośbą o informacje ile kosztuje jego przygotowanie oraz kto w tym momencie realizuje Barometr Warszawski na zlecenie Urzędu Miasta?

Mam także prośbę o przedstawienie wyników tych badań społecznych z okresu lipiec - grudzień 2008 r. Czy byłaby możliwość, żeby radni Warszawy regularnie otrzymywali wyniki Barometru Warszawskiego?
Źródło: Dokument pdf.

I po miesiąc Ratusz odpowiedział pismem Jarosława Maćkowiaka, sekretarza m.st. Warszawy:
w odpowiedzi na Pana zapytanie dotyczące Barometru Warszawskiego uprzejmie informuję, iż w chwili obecnej Centrum Komunikacji Społecznej wraz z Biurem Zamówień Publicznych ogłosiło przetarg na wybór wykonawcy ww. badania w 2009 roku. Informacja dotycząca wykonawcy oraz kosztu badania będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.
Źródło: Dokument pdf.

Żadnych załączników.

Urocza bezczelność. Zignorować dwie trzecie zapytania i niech radny składa zapytanie raz jeszcze. A może mu się znudzi i będzie spokój.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

To zwykłe prostaczki, które siedzą przy korycie za NASZE zarobione w trudzie pieniądze. Ale jeszcze chwila a jak ludziom głód zajrzy do oczu to zwrócą większą uwagę na to co robią radni i HGW

Anonimowy pisze...

Witam. Ponieważ nie uzyskałem kompletnej odpowiedzi na moje zapytanie, dlatego na najbliższej sesji zwrócę się ponownie o informacje dotyczące Barometru warszawskiego. Nie zamierzam zrezygnować z zadawania interesujących pytań :-)

Zachęcam do przeczytania odpowiedzi na zapytanie nr 994 - tam jest zamieszczony wykaz badań przeprowadzonych w 2008 roku przez Centrum Komunikacji Społecznej. Też ciekawe.

Pozdrawiam
Jarosław Krajewski

pretm pisze...

@ Jarosław Krajewski

Proszę pytać, bo wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

994 czytałem, teraz przedzieram się przez 996.

Anonimowy pisze...

a co z transparentnością?! i to jeszcze za nasze pieniądze!

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.