28 mar 2009

Andrzej Halicki broni HGW w sprawie nagród.

W TVN24 Andrzej Halicki (poseł PO) lekko popłyną broniąc Hannę Gronkiewicz Waltz w sprawie nagród za 58 milionów złotych.

Dla tych, co widzieli Magazyn 24 godziny.

Po pierwsze Warszawa nie ma jeszcze 8 tysięcy urzędników jak twierdził Pan Poseł, choć faktycznie administracja Hanny Gronkiewicz Waltz jest na dobrej drodze, aby pod koniec kadencji zbliżyć do takiej liczby (teraz jest to w okolicach 7 000 urzędników).

Po drugie Andrzej Halicki skłamał mówiąc, że planowany fundusz nagród jest mniejszy o kilka milionów niż nagrody przyznawane urzędnikom przez poprzedników Pani Prezydent. Kwota jest mniejsza o kilka milionów, ale w porównaniu do nagród z roku 2008, kiedy wypłacono premie za prawie 65 milionów złotych.

Jeżeli chodzi o poprzedników to nagrody wypłacone w roku 2006 wyniosły 39 milionów złotych (źródło). Dla porównania w pierwszym roku prezydentury HGW wypłacono nagrody za prawie 55 milionów a w drugim za prawie 65 milionów złotych. Tu można posłużyć się prezentacją Ratusza:Kto nie wierzy, że Hanna Gronkiewicz Waltz przebiła poprzedników w wydawaniu pieniędzy na nagrody (i to już w pierwszym roku prezydentury) może też przeczytać ten artykuł w Stołecznej: Rekordowe nagrody dla urzędników Ratusza.

PS I tak w temacie Andrzeja Halickiego. Na początku marca Pani Prezydent powołała Pana Posła na kolejną kadencję członka Rady Fundacji "Mokotowskiej Fundacji Warszawianka - Wodny Park". Kto czyta rubrykę "Z życia koalicji" w tygodniku Wprost zapewne kojarzy.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

To się nazywa kupowaniem wyborców (urzędników i ich rodzin) z publicznych pieniędzy. To ok. 30 000 pewnych głosów. Wybory przecież coraz bliżej.

Anonimowy pisze...

Chcemy wiedziec czy nagrodami zostali uhonorowani
Pani urzednicy ktorzy przekazali na lewych papoeierach "pełnomocnikow" kamienice na Starej Ochocie..mimo ze o tym uprzedzalismy...
Pyskowki z Pania nie bedzie..sa fakty i dowody
Mieszkancy

Anonimowy pisze...

Tak. Zostali uhonorowani nagrodami. Tych, którzy przekazali kamienicę na Noakowskiego "spadkobiercom" też uhonorowano nagrodami.
Przecież swoją pracę wykonali prawidłowo.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.