2 lut 2009

Wyczarowali 30 milionów złotych?

Jak to możliwe, że dwa miesiące temu w lepszych warunkach nie było pieniędzy na Muzeum Warszawskiej Pragi (wiadomo oszczędności) a teraz już po uchwaleniu budżetu na rok 2009 nagle Ratusz znalazł środki na dofinansowanie tego projektu w wysokości 30 milionów złotych?

Finansowy cud nad Wisłą? Raczej nie.

Tomasz Czukiewski z TVN Warszawa w materiale Kultura ofiarą kryzysu poinformował o możliwej rezygnacji Ministerstwa Kultury z współfinansowania Muzeum Historii Żydów Polskich. I faktycznie gdyby potwierdziły się te informacje, to porzucenie projektu w tak zaawansowanej fazie tuż przed wyborem wykonawcy będzie skandalem.

Więc skąd Ratusz mógł wyczarować 30 milionów złotych? Otóż w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, który jest częścią budżetu wydatki na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich w rok 2009 miały wynieść dokładnie 35 milionów złotych.

Zbieżność kwot chyba nie jest przypadkowa. Choć chciałbym się mylić, bo MHŻP to bardzo ważna inwestycja, nawet ważniejsza niż Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

No i dobrze kto by tam odwiedzał muzeum dla żydków

roody102 pisze...

Pretm, publiki to Ci nie zazdroszczę...

Anonimowy pisze...

redaktorze "roody", publiki to nie można zazdrościć pana mocodawcom z Agory czy innego Szpringera. Jeśli panu odpowiada publika, dla której pan pracuje, to tutaj raczej nie ma pan prawa krytykować. Zresztą, co tu tużo gadać, pan redaktor K. jaki jest każdy widzi. Niewykluczone, że sam z innego komputera wpisuje obraźliwe komentarze jak ten pierwszy, żeby potem "skrytykować". Tak działają pałkarze ubekistanu. Pana redaktora K odsyłam do matecznika, na forum GW, czyli do kolebki kultury, finezji i elegancji.

pretm pisze...

No i dobrze kto by tam odwiedzał muzeum dla żydków

Chyba byłbyś zdziwiony, ale o zainteresowanie MHŻP na pewno nie będzie się martwić.

Proponuje kiedyś wizytę pod Pomnikiem Bohaterów Getta, żeby zobaczyć wycieczki których nie ma czym zainteresować.

pretm pisze...

@Anonimowy 07:46

Roody102 tak jak każda inna osoba w tym miejscu może dowolnie krytykować co tylko chce.

I nie wyjeżdżałbym z "pałkarzami ubekistanu", bo to nieuzasadnione i obraźliwe.

Ufff co za początek dnia.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.