26 lut 2009

Pakiet oszczędności na Radzie Warszawy.

Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor Gabinetu Prezydenta zaprezentował efekt czterotygodniowej pracy urzędników poszukujących oszczędności w wydatkach administracyjnych. W siedem minut.

Zapis wystąpienia Pana Dyrektora:


Z każdej zaoszczędzonej złotówki, która nie zostanie wydana na zbędne wydatki administracyjne należy się cieszyć.

Ale nie można robić z siebie bohaterów od oszczędności, jeżeli dwa miesiące temu zwiększyło się planowane wydatki bieżące na administrację o 100 milionów, a teraz ogłasza się pakiet, który ma zaoszczędzić 12 milionów.

A prawie cały pakiet sprowadza się do tego, że w tym roku urzędnicy zamiast 68 milionów złotych premii dostaną "tylko" 58 milionów złotych. Czyli tylko 10% mniej niż w roku 2008. I jest to nazwane "samoograniczeniem się urzędu".

Pakiet oszczędnościowy w mediach:

Gazeta Wyborcza: Ratusz oszczędza - na samochodach i paluszkach.

RMF FM: W warszawskim ratuszu liczyli, liczyli... ale się przeliczyli.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mam pytanie czy ta strona poza pisaniem i denerwowaniem ludzi ma jakiś inny cel? Co z tego że napiszecie że bufetowa obiecała a nic nie robi, wypadało by ją po prostu złapać gdzieś ( podobno jeździ metrem) i wyplaskać po mordzie to może coś by to dało a tak to tylko czytający się denerwują że się ich okrada.

pretm pisze...

czy ta strona poza pisaniem i denerwowaniem ludzi ma jakiś inny cel

Trudne pytanie, ale denerwowanie innych najwyraźniej najlepiej mi wychodzi.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.