6 lut 2009

"Na pewno nie będzie wzrostu zatrudnienia" - reality check.

Deklaracja o planach na rok 2009, która pojawiła się na początku listopada ubiegłego roku w artykule w dzienniku Polska:
Na pewno nie będzie wzrostu zatrudnienia, ratusz będzie oszczędzał m.in. na papierze i przyborach biurowych.
Źródło: Ewelina Cyranowska, Światowy kryzys finansowy uderzy również w Warszawę, Polska The Times, link do strony.

Co po pierwszym miesiącu nowego roku można wyczytać w BIPie?

Ratusz rozpoczął proces naboru (tzn. termin składania dokumentów to styczeń/luty) na 17 stanowisk urzędniczych w biurach urzędu.

Dla przykładu niezbędne okazuje się poszukiwanie kandydatów na stanowisko w Biurze Promocji Miasta o nazwie "Stanowisko ds. komunikacji nt. finansów". Czym będzie zajmować się wybrany kandydat?
  • Obsługa medialna tematyki finansów miasta i procesów inwestycyjnych w mieście.
  • Obsługa medialna tematyki absorpcji środków unijnych i innych źródeł finansowania miejskich inwestycji (partnerstwo publiczno-prywatne).
  • Obsługa medialna tematyki relacji z inwestorami i obsługi inwestorów.
  • Organizowanie konferencji prasowych o tematyce finansowej.
  • Budowanie relacji z mediami biznesowymi.
Nie wystarczy 11 osób zatrudnionych w Wydziale Prasowym, bo w czasach kryzysu trzeba mieć jeszcze specjalnego urzędnika od mówienia o finansach. Ludzi od propagandy nigdy nie jest za mało.

Dzielnice też będą zatrudniać. Na dzisiaj w BIPie znajdują się 24 ogłoszenia o naborze na wolne stanowiska w dzielnicach z terminami składania dokumentów styczeń/luty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.