3 lut 2009

Kasowanie p.o.

Wcześniej:Dzisiaj:Czy był jakiś konkurs na te stanowiska kierownicze? Nie, wystarczył tzw. awans wewnętrzny. Nie trzeba było być wróżką, aby to przewidzieć (notka sprzed kilku dni).

Takie możliwości przeniesienia pracownika na wyższe stanowisko (również kierownicze) bez organizowania naboru dają przepisy z nowej ustawy. Ale żeby było z czego przenosić to najpierw trzeba być urzędnikiem. Na jakich zasadach urzędnikiem został np. Jarosław Jóźwiak mogliśmy przeczytać w raporcie NIKu.

12 komentarzy:

Anonimowy pisze...

A może by tak zapytać Waszego guru, w jaki sposób odbywało się to za jego kadencji ..... :) Było ostro z cyklu P(rzeproś) I S(padaj)

Anonimowy pisze...

Anonimowy - czy to PIS czy SLD, jakiekolwiek takie rpaktyki są nie na miejscu. Pamietaj, ze PO szłą z hasłami - NIGDY WIECEJ KOLESIARSTWA. A co robi? Poza tym wyskoczyłeś z argumentem w stylu - a u Was bija murzynów. Rozumiem ze w/g CIebie jak (przykład) PIS kradł to PO robiąc to samo jest usprawiedliwiona?

Anonimowy pisze...

nic nie jest usprawiedliwione, więc może ktoś bardziej krytycznie podejdzie do siebie. A jeśli chodzi o "kolesiarstwo" to wybacz .... za PiS to dopiero były cuda ..... Nawet SLD mogłoby pobierać u nich nauki ...... :)

Anonimowy pisze...

Tylko, że równie dobrze mógłbyś pisać o wielbłądach na portalu motoryzacyjnym. Po prostu nie na temat. Nie chodzi tu o pis, sld, psl. Chodzi tutaj o konkretną partię PO, która nie dotrzymała obietnic, która kłamie, jest obłudna, i jej przedstawicielkę HGW. Nie sądzę, żebyś potrafił to zrozumieć...

pretm pisze...

za PiS to dopiero były cuda

Tak wiem i rozumiem, Kaczyńscy biją Murzynów. W Ameryce.

Anonimowy pisze...

nie Pretm, pobić do Oni może by i chcieli, ale niestety brak możliwości. Popytaj tylko tych, których za ich kadencji w mieście i państwie wy .... żeby zrobić miejsce dla swoich.
Tam bracia mniejsci i ich przedstawiciele działali zgodnie z boskimi przykazaniami i prawem :) A do przedmówcy - niektórzy posiadają zdolność słuchania (czytania) ze zrozumieniem. Jeśli porównujesz to do czegoś lub kogoś. A co do NIK-u to nie widziałem jeszcze idealnego protokołu. ZAWSZE jest coś nie tak ....

pretm pisze...

Kwestionujesz raport NIKu? Proszę bardzo, możesz przedstawić tu argumenty. Uważasz, że w Ratuszu było wszystko OK? Proszę bardzo, z chęcią o tym przeczytam.

Ale tematy zastępcze w stylu PiS jest zły, NIK jest zły, pogoda też nie jest najlepsza. są mało interesujące.

Anonimowy pisze...

szczerze ???? To chodzi mi tylko i wyłącznie o obiektywizm. No może napiszesz że za Kaczyńskich było wszystko ok? też o tym z chęcią poczytam ....

pretm pisze...

Chciałbym tylko zwrócić uwagę na taki drobny fakt, że nowelizacja ustawy która wprowadzała obowiązkowe otwarte i konkurencyjne nabory na stanowiska urzędnicze i kierownicze weszła w życie w sierpniu 2005.

Chcesz oceniać i analizować tych kilka miesięcy kiedy Lech Kaczyński był jeszcze prezydentem Warszawy? Proszę bardzo w Ratuszu na pewno ci pomogą.

Anonimowy pisze...

szczerze ???? To chodzi mi tylko i wyłącznie o obiektywizm.

No ok ale przeciez pisałem na początku. TO sa złę praktyki i faktycznie PIS zatrudniał swoich. Tyle ze PO wcale nie jest lepsza bo tez wywalała wszystkioch zeby zrobic miejsce dla swoich. SKoncz wkoncu z argumentami w stylu - a u Was biją murzynów!! To PO obiecało skonczyc z takimi praktykami a nie PIS czy SLD.

roody102 pisze...

szczerze ???? To chodzi mi tylko i wyłącznie o obiektywizm. No może napiszesz że za Kaczyńskich było wszystko ok? też o tym z chęcią poczytam ....

A skąd założenie, że bloger musi być obiektywny? Nie musi i na tym polega jego przewaga nad tradycyjnymi mediami, które starają się zachowywać pozory obiektywizmu, nie rzadko ze stratą dla rzetelności. Ja na przykład prywatnie jestem zadeklarowanym przeciwnikiem PiS, ale cenię HGW Watch za rzetelność i różnica światopoglądowa mi nie przeszkadza w jej docenieniu.

Chciałbym tylko, by po ewentualnym powrocie PiS do władzy w Warszawie ktoś równie skrupulatnie patrzył im na ręce. Ale nie oczekuję, że będzie to akurat Pretm.

pretm pisze...

Ja na przykład prywatnie jestem zadeklarowanym przeciwnikiem PiS

No wiesz, dopiero teraz takie deklaracje? Jestem zawiedziony :)

Poproszę o jakąś instrukcje do indoktrynacji to podeślę materiały mailem. Pewnie coś takiego w PiSie mają na wyprostowanie poglądów :)

by po ewentualnym powrocie PiS do władzy w Warszawie

Pewnie wtedy chętnych nie będzie brakowało.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.